30 ezer fiatal munkavállaló szavazott a legvonzóbb munkahelyekre

2021. 11. 11., 18:30

Idén újra a Microsoft Magyarország nyerte el a PwC Év Legvonzóbb Munkahelye díját a technológiai szektorban. A díjnak kiemelkedő hitelességet kölcsönöz, hogy mintegy 30 ezer fiatal magyarországi munkavállaló véleményét tükrözi.

Ahogy tavaly, úgy idén is a Microsoft Magyarország lett a technológia szektor legvonzóbb munkahelye a PwC legfrissebb felmérésében. Az eredménnyel együtt járó díjnak jelentős súlyt ad, hogy mintegy 30 000 fiatal magyarországi munkavállaló szabadszavas válaszainak kiértékelésére épül. Mivel a válaszadók nem egy előzetesen megadott listából választhatták ki a nekik leginkább vonzó munkáltatókat, az elismerés egy igen erős visszajelzésnek tekinthető a munkáltatói márka piaci megítéléséről.

A Magyarországon idén ötödik alkalommal elvégzett PwC munkáltatói preferencia felmérés szerint a 19-28 éves korosztály nemcsak a magas fizetéseket értékeli egy munkahelyen – bár ez továbbra is az első helyen áll, – fontos a rugalmas és kiszámítható időbeosztás, valamint a vezetők és a vállalati kultúra megítélése is.

A 28 év felettiek számára a távmunka lehetősége kiemelten lényeges, a negyedik legfontosabb munkahelyválasztási szempont. A járvány miatt átalakuló munkahelyi környezetnek van elsősorban szerepe abban, hogy az alkalmazottak és az álláskeresők szemében megnőtt a közvetlen kollégák és a vezetési stílus fontossága. A tapasztaltabb munkavállalók körében ez a szempont az átlagosnál is hangsúlyosabb.

A PwC Magyarország People & Organisation, HR-tanácsadási szolgáltatások igazgatója, Bencze Róbert szerint mindez azt jelenti, hogy a vállalatoknak és vezetőiknek alkalmazkodniuk kell az új elvárásokhoz: újra kell gondolniuk a távmunka és az irodai munka arányát, meg kell érteniük, hogy a munkavállalók más kereteket és módszereket keresnek a munkavégzésre és a kapcsolatok építésére.

„A Microsoft Magyarországnál egy olyan szervezetet építünk, amely nagyfokú önállóságot biztosít munkatársainknak” – mondta Szentpétery Boglárka, a Microsoft Magyarország HR igazgatója. „Büszkék vagyunk az elismerésünkre, amit azért nyerhettünk el újból, mert a bizalmat, a rugalmasságot, a sokszínűséget és a tiszteletet állítottuk vállalati kultúránk középpontjába. Ez a bizalom tette lehetővé számunkra a flexibilis, hibrid munkavégzés kereteinek kialakítását és egy őszinte, támogató munkahelyi légkör megteremtését.”

Az Év Legvonzóbb Munkahelye díjat tíz iparági és egy összesített kategóriában ítélték oda a PwC által 2021. szeptember 1. és október 31. között elvégzett felmérés válaszai alapján. A Microsoft kategóriájában a Samsungot és az EPAM-ot előzte meg. Az összesített első helyezett idén az OTP Bank lett.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS