Fél év alatt közel 300 új engedélyköteles elektromos töltőberendezés létesült országszerte. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) legfrissebb e-mobilitás jelentése szerint 2024 júniusában már 2811 darab töltőberendezés állt rendelkezésre, ami az előző negyedévhez viszonyítva 7,1 százalékos bővülést jelent.
A legtöbb töltőállomás 2024 második negyedévében továbbra is a fővárosban (970 db), valamint Pest vármegyében (380 db) volt elérhető. Az előző negyedévhez képest Nógrád kivételével minden vármegyében emelkedett a berendezések száma, a legnagyobb bővülés Tolna vármegyében volt, ahol 36 százalékkal nőtt a töltőállomások száma – tájékoztatott a MEKH.
Töltőberendezések darabszáma az időszak utolsó napján:
A 2811 töltőberendezésen 2024 közepére összesen 5636 csatlakozó állt az autósok rendelkezésére. Továbbra is a váltakozóáramú csatlakozók adják a rendelkezésre álló csatlakozó túlnyomó többségét, 2020 elejétől kezdődően szinte folyamatosan 75–78 százalék közötti ezen csatlakozók részaránya.
A 2023-as évet jellemző csökkenő tendencia után újra növekedni kezdett a töltésre felhasznált energia mennyisége. Az összes töltésre fordított energia a vizsgált negyedévben 5.966 MWh volt, ami az előző negyedévhez képest 8,1 százalékos növekedést jelent. A legnagyobb növekedés Zala vármegyében történt, ahol 65,2 százalékkal nőtt a forgalom. Zalát követi Veszprém (43,3 százalék), Somogy (40,8 százalék) és Jász-Nagykun-Szolnok (29,9 százalék) vármegye.
A vizsgált időszakban a töltések száma 4,6 százalékkal növekedett, míg 2024 első negyedévében 270 613 darab töltést regisztrált a Hivatal, addig a második negyedév végén ez a szám meghaladta a 283 ezret.
A töltőállomások interaktív térkép formájában is megtekinthetők a MEKH oldalán.
Az engedélyköteles elektromos töltőberendezésekről szóló beszámoló elérhető a MEKH honlapján.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.