Vállalkozói hitelfelvétel: egyszerűbb, mint gondolná!

Vállalkozói hitelfelvétel: egyszerűbb, mint gondolná!
2024. 10. 01., 06:50

A vállalkozók mindennapjaiban kulcsfontosságú kérdés a különféle területek folytonos fejlesztése – míg bizonyos vonatkozásokban megoldható a fejlődés tanulás és saját energia befektetése által, rengeteg lépéshez nélkülözhetetlen a megfelelő tőke. Sajnos az előrelépéshez szükséges pénzösszeg előteremtése gyakran embert próbáló feladat, és nem kivitelezhető valamilyen áthidaló megoldás (például céges hitel) nélkül.

Cikkünkben a vállalkozói hitelfelvételről ejtünk néhány szót – a tudásanyagot az ArteusCredit tanácsadói szolgáltatták.

Miért tartanak sokan a vállalkozói hitelektől?

A céges hitelkonstrukciók egyáltalán nem ördögtől való dolgok – sőt, számos helyzetben elengedhetetlen ahhoz, hogy a vállalkozás kilábaljon egy anyagi krízisből vagy új szintre tudja emelni a tevékenységét.

Ennek ellenére még azok is gyakran meghátrálnak, akik átlátják a pénzügyi áthidaló megoldások szükségességét: ennek hátterében számos esetben az áll, hogy nem ismerik a lehetőségeket, illetve az ügyintézési folyamat bonyolultsága is elrettentő lehet.

Szerencsére létezik megoldás ezek hatékony kezelésére: elérhetők például olyan tanácsadó cégek, akik kifejezetten a vállalkozói szféra segítésére specializálódtak. Az itteni szakemberek segítenek kiválasztani a megfelelő konstrukciót, és támogatást nyújtanak a teljes ügyintézési folyamat során.

Széchenyi Mikrohitel MAX+: kiváló megoldás, akár induló vállalkozások számára is

Számos variáció érhető el a hitelpiacon, ám ezek között egy kiemelkedő lehetőséget jelent a Széchenyi Mikrohitel MAX+.

Ez egy speciális, állami kamat- és kezelési költség támogatással rendelkező hitelopció, melyet agrár és nem agrár szektorban tevékenykedő vállalkozók egyaránt igényelhetnek. Legfőbb előnye a kedvező költségmutatók mellett az, hogy rengeteg felhasználási módja engedélyezett.

A felvett összeget fordíthatjuk például:

  • tisztán elektromos meghajtású céges személyautó vásárlására (25 millió forintig);
  • eszközbeszerzésre;
  • hitelkiváltásra;
  • ingatlanvásárlásra és -fejlesztésre;
  • de akár a beruházáshoz kapcsolódó forgóeszköz is vásárolható belőle a pénzösszeg 20%-ának keretéig.

A hitelfelvétel folyamata egyszerűbb, mint gondolná!

A vállalkozói hitelek igénylése sokkal egyszerűbb, mint azt első körben gondolják az emberek, főleg, ha professzionális támogatással tesszük mindezt.

Az első lépés a kapcsolatfelvétel, mely után egy előszűrés következik: itt bekérnek majd bizonyos dokumentumokat, melyek által megállapítható, hogy Ön jogosult-e a hitelfelvételre. A teljes dokumentációt követően következhet a konkrét ajánlat és az elbírálás, melynek sikeressége esetén alá is írhatja a kölcsönszerződést.

Amennyiben minden feltétel teljesül, már csak a folyósításra kell várnia – ugye, hogy nem is bonyolult? Ha céges hitelben gondolkozik, ne habozzon! Szakértő segítséggel gyerekjáték lesz a folyamat, és Önnek csak a cége fejlődésére kell majd koncentrálnia.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 07., 09:07
Növekszik a januárban hatályba lépett új ESG szabályozás után érdeklődők száma a kötelezetti körön túl, a kis- és középvállalkozások között is, de az ismeretek elmélyítése és megfelelő gyakorlati alkalmazása még időt igényel – derül ki a Billingo által, saját felhasználói körében végzett friss kutatásából, amelynek középpontjában az ESG-szempontok ismertsége, alkalmazása áll.
2024-11-08 22:08:00
Az idősebb generációk, ahogy haladunk felfelé a korban, egyre nagyobb ellenállást mutatnak a teljesen átlátható bérek gyakorlatával szemben – derül ki a PWC felméréséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS