Már kisgyermekkorban látszik, ha valakinek fogszabályozásra van szüksége. Ha ez elmarad, akkor a későbbiekben érdemes komolyan venni, hiszen a rendezett fogsor nem csak szebb, de egészségesebb is. Minél fiatalabb korban történik a kezelés, annál inkább igaz: a fogszabályozást csak egyszer kell kitartóan és következetesen végigcsinálni, cserébe egy életen át megőrizhető, szép fogsort kapunk.
A szomszédnak láthatatlan fogszabályzója volt, én is olyat szeretnék
Számos különböző típusa létezik a fogszabályozó készülékeknek. Bár vannak jól hangzó eljárások, nem mindegyik fogszabályozó alkalmas minden típusú rendellenesség kezelésére. Fontos, hogy a célhoz válasszunk megfelelő eszközt! A Budapest Dental fogszabályozás konzultáció során, a diagnózis felállítását követően javasol a fogorvos megfelelő készüléket.
A fogszabályozás menete lépésről lépésre
1. Először is készül egy kezelési terv. Ehhez röntgenfelvételek, fotók készülnek, valamint lenyomatot vesznek az érintett fogsorról. Ezeket egybeveti a szakorvos és javaslatot tesz a készülékre és a viselési időtartamra vonatkozóan.
2. Mielőtt a fogszabályzót felhelyezik, rendbe kell tenni a fogakat. Az ínygyulladást meg kell szüntetni, a fogkövet eltávolítani, a lyukas foga(ka)t betömni.
3. A készüléket a célnak megfelelően választja ki a szakorvos. Egyszerűbb esetekben elég a kivehető, komplex esetekben fixre van szükség, mely lehet fém vagy porcelán is.
4. Felragasztják a fogszabályzót. Fix verzió esetén ekkor történik a tisztítás, polírozás és a brackettek ragasztása is.
5. 2-6 hetente igazítani kell a szabályozó készüléken, aminek az eredménye néhány hónap után már látható.
6. Érdemes dentálhigiéniai kezelésekre is eljárni, valamint az otthoni fogápolásra nagyobb hangsúlyt fektetni. A brackettek miatt az eddig megszokott rutin körülményessé válhat.
7. Passzív fogszabályozás: annak érdekében, hogy a szépen rendeződött fogak úgy is maradjanak, egy ideig retenciós készüléket is hordani kell. Ez szintén lehet fix vagy kivehető.
Hány éves korig lehet a fogakat szabályozni?
A fogszabályozás igazából nem a kortól függ. Ha valaki 40 évesen érik meg arra, hogy belevágjon, akkor is van rá lehetősége. Feltéve, hogy nem kezdtek még el mozogni a fogai. Az viszont igaz, hogy míg egy növekvő szervezet esetében az állkapocs fejlődését lehet befolyásolni, egy felnőttnél ez nem lehetséges.
Előfordulhat, hogy komolyabb torlódás megszüntetése érdekében fogat is kell húzni. Sőt, sajnos ilyenkor már a készülékek közötti választási lehetőség is csökken. Ennek ellenére jobb később belevágni, mint soha, hiszen még ilyenkor is évtizedekkel növelhető a saját fogak megtartása.
Ha eldöntötte, hogy rendezett fogsort szeretne, akkor a Budapest Dental szakemberei mindenben ön mellett fognak állni, hogy megvalósuljon az álma. A legkorszerűbb technikával támogatják az elszántságát és kitartását, hogy minél hamarabb szép legyen a mosolya.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.