Ebben a kategóriában általában olyan munkakörökkel találkozhatunk, amelyek egyrészt fizikai munkavégzést igényelnek, másrészt a munkába állás feltétele szakképesítéshez kötött. Ide sorolhatók például a gépkezelői, lakatos, pék, villanyszerelő, szobafestő munkák, de még sok egyéb más is.
Gépkezelő
Az egyik leggyakoribb munkalehetőség a Szekszárdállás oldalán. Ha egyben szeretnénk megtekinteni a szakmunkás hirdetéseket, elég csak erre a linkre kattintani: https://szekszardallas.hu/allasok/szakmunka.
Gépkezelőt általában olyan cégek keresnek, ahol gyártás és termelés folyik, Szekszárdon leggyakrabban autóalkatrész-gyárakról van szó. A gépkezelő feladata a gépsorok beállítása, a szerszámok cseréje, a gyártási terv végrehajtása. A minőségellenőri feladatokat legtöbb esetben egy másik munkatársra bízzák.
Ha olyan alkatrészgyárban helyezkedünk el, ahol fémmegmunkálás történik, értenünk kell a présgépekhez, lemezollóhoz, lézervágó és élhajlító gépekhez.
Sok esetben előnnyel indul az, akinek van targoncavezetői engedélye vagy darukezelői vizsgája.
Az elvégzett munkáért a bérezés kiemelkedő, vonzó alapbért és legtöbb esetben kiemelt műszakpótlékot is adnak.
Pék
A pék munkája merőben más mint a gépkezelőé, hiszen élelmiszerrel foglalkozik. Általában éjszaka dolgozik, hogy mire reggel az első vásárlók megérkeznek a boltba, legyen mit vásárolniuk. Ezzel ellentétben egy szekszárdi péküzem délutános, esti műszakban keres pékeket, hogy azok számára is legyen friss kenyér, akik munka után tudnak csak bevásárolni.
Olyan gyakorlattal rendelkező péket keresnek, aki profin tud dagasztani, táblázni és kemencézni. A dagasztás a tészta gyúrását jelenti, a táblázás a porciózást és készre formázását, a kemencézés pedig értelemszerűen a sütést.
Ezt a munkát is csak szakmai végzettséggel lehet betölteni, fontos, hogy pontosan és precízen végezze a pék a munkáját, ez az egyik alappillére a minőségi kenyérnek és pékárunak.
Az alapbér mellett a munkáltató adhat munkába járási támogatást és cafeteriát is.
Villanyszerelő
A villanyszerelési munkalehetőségek igen szerteágazóak, akár egy svájci cég magyar leányvállalatánál is elhelyezkedhetünk. A munka ebben az esetben nem villanyvezetékek építéséről fog szólni, hanem inkább karbantartási feladatokról. Például napi szintű kisebb-nagyobb hibák kijavításáról, az elektromos gépek karbantartásáról.
A munkába állás feltétele ebben az esetben is a szakirányú végzettség, a gyenge- és erősáramú berendezések ismerete. Legtöbb esetben sok éves szakmai tapasztalatot is megkövetelnek.
A villanyszerelők fizetése korrektnek mondható, számos bónuszt tartalmaz, sőt sok esetben céges autó és telefon is jár a munkához. Jellemző az is, hogy továbbképzésekre küldi a munkáltató az alkalmazottját.
Jó szakembert találni manapság nem egyszerű feladat, ezért a cégek megbecsülik a pontos és precíz munkavégzést, amelyet aztán a jövedelem kiegészítésével is honorálnak.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.