Ha azt akarjuk, hogy a kertünk igazi oázis legyen, akkor a növényekről megfelelő módon kell gondoskodni. A növényápolás egyik legfontosabb és elmaradhatatlan része a locsolás. Hiszen hiába vetettük el a fűmagot, ha nem öntözzük utána rendszeresen, nem lesz zöld pázsitunk.
A megfelelő eszközökkel, a locsolókkal, öntözőkannákkal és tömlőkkel tudjuk biztosítani, hogy elegendő víz jusson a növények gyökeréhez.
Locsolás okosan
Tanácsos inkább ritkábban, viszont nagyobb mennyiségű vizet adni a növényeknek. A túl gyakori öntözéssel könnyen kimoshatjuk a tápanyagokat a földből, és a kórokozók is elszaporodhatnak. Fiatal fák, cserjék esetében még inkább figyeljünk a megfelelő vízmennyiségre, nem javasolt sem túl gyakran, sem túl ritkán locsolni.
A MÖBELIX locsoláshoz szükséges eszközei segítenek e rendszeres kerti tevékenység elvégzésében. Növénytípusonként eltérő lehet a vízigény és a locsolás módja is, vannak növények, melyek inkább a permetszerű vizet kedvelik, fák és cserjék esetében viszont nyugodtan alkalmazhatjuk közvetlenül a talaj és a törzs találkozásánál az erősebb vízsugarat.
A gyepet ritkábban kell öntözni, ha hagyjuk magasabbra nőni a füvet, ezért nyáron ritkábban nyírjuk.
Mindig szánjon elég időt az öntözésre!
Talán a locsolás a legidőigényesebb tevékenység a kerti munkák között, azonban megéri a befektetett idő és energia, mert meghálálja a kertünk.
Sok munkát és időráfordítást igényel a saját kis oázisunk, de egy szépen karbantartott és ápolt kert igazi testi-lelki felfrissülést ad. A víz pedig nélkülözhetetlen a növényeknek. Azonban nem mindegy, hogy mikor locsolunk. Mikor tudhatjuk, hogy ideje megöntözni a növényeket? Általában 2-3 nap is eltelhet két locsolás között, mindig hagyjuk, hogy az előzőleg jól beáztatott föld kiszáradjon. A rövid ideig tartó, felszínes locsolást felejtsük el, a lényeg, hogy a víz elérje a gyökérzónát, illetve az alatta lévő földréteget is, ugyanis ez serkenti a gyökér növekedését. Nyáron, amikor tikkasztó a forróság, szükség lehet a mindennapos vízellátásra is, ezt a kora reggeli és esti időpontokban tegyük, amikor mérséklődik a hőség, mert a hideg víz könnyen kárt tehet az átforrósodott növényekben.
Az sem szerencsés, ha áll a víz a növény körül, mert akkor nem jut elegendő oxigénhez a gyökér a pangó vízben. Érdemes a talaj felszínét tőzeggel, mulccsal takarni, mert hűvösen és nedvesen tartják a talajt, és a gyomosodást is megakadályozzák.
Mivel locsoljunk?
Locsolókannával és slaggal a legegyszerűbb, ugyanis így könnyen a növények tövéhez juttathatjuk a vizet. Ezáltal kevesebb víz párolog el és többet hasznosít a növény, és a gombás betegségek is kevésbé támadhatják meg.
Kényelmes és korszerű módja a rendszeres locsolásnak a telepített öntözőrendszer, mellyel időt spórolhatunk, hiszen a programozható rendszer megadott időszakban ellátja helyettünk a feladatot. Ráadásul akkor sem szomjaznak a növények, ha elutazunk nyaralni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.