Az élelmiszeriparban – a húsüzemtől kezdve a tojástermelő üzemig – kiemelt fontosságú a higiénia: a légtérben, a munka- és falfelületeken, a padlón előforduló fertőzésveszély elhárítása. Ugyanez vonatkozik a palackozóüzemekre is. Az ásványvizek, különféle üdítőitalok, az alkoholt tartalmazó termékek esetében is hangsúlyozott figyelmet kell fordítani a fertőzésveszély mérséklésére.
Vegyszermentesen
Annak érdekében, hogy a kész termékekbe ne kerüljön kórokozó, vegyszermentes, egyszersmind környezetbarát és hatékony technológiára van szükség. A kényes elvárásoknak tökéletesen megfelel a már több, mint 200 éves technológián alapuló eszköz, a germicidlámpa. A Hollandimpex germicidlámpái a palackozóüzemekben is megállják a helyüket.
A Hollandimpex már több, mint 10 éve foglalkozik germicidlámpák és tartozékaik, germicidlámpás tisztítókészülékek és egyedi gyártású berendezések értékesítésével.
Működési mechanizmus
A germicidlámpák 253,7 nm-es UV-C tartományú sugárzást bocsátanak ki, mellyel már rövid idő alatt roncsolják a kórokozók DNS-ét. Rövid idő alatt nemcsak szaporodási és fertőzőképességüket teszik tönkre, hanem végül el is pusztítják azokat. Ezzel a teljesítménnyel akkurátusan fertőtleníti a felületeket, valamint a levegőben jelenlévő mikrobákat is megszünteti. Nem lehet túladagolni, és mivel nem tartalmaz vegyszert, sőt még melléktermék sem keletkezik, abszolút környezetbarát technológia.
Felhasználása
Élelmiszeripari üzemekben felhasználása többrétű lehet. Egyrészt a felületek szintjén kell, hogy megvalósuljon a védelem, másrészt a légtérben. A megfelelő mikrobiológiai szintet a szabadon sugárzó, falra szerelhető lámpatestekkel lehet megoldani. Mivel az emberi szemre és bőrre veszélyes az UV-C lámpa fénye, ezért üzemhelyiségekben kizárólag csak munkaszüneti időben alkalmazható az eszköz. Raktárakban megoldható a folyamatos használata - amennyiben senki nem tartózkodik az adott helyiségben.
Termelés, vagyis emberi jelenlét közben nem használhatók az általános sugárzású germicidlámpák. Emiatt a készüléket olyan helyre kell beszerelni, ahonnan úgy tud hatékony lenni, hogy közben nem okoz kárt. A legkézenfekvőbb megoldás a zárt légtisztító szerkezetekbe való beszerelése, melyből nem tud kijutni a veszélyes sugárzás, ugyanakkor a két eszköz összehangoltan, hatásosan képes ellátni a feladatát.
Sterilizálás – munkafolyamaton belül
A végterméket tekintve csak a kupak kezelhető UV-sugárzással, bármilyen anyagból (műanyag, parafa) is legyen. A sínpályára kerül egy fémház, amibe a germicidlámpa is elhelyezésre kerül. Hasonló megoldás alkalmazható a töltőfej megfelelő kezelésére is. Mivel ezek a termékek és a sínpálya is minden esetben egyedi, ezért nem lehet egységesen kezelni őket, egyedi tervezést igényelnek.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.