Munkahelyek gyártás és termelés területén Egerben

Munkahelyek gyártás és termelés területén Egerben
2023. 03. 05., 07:30

A gyárakban folyó termelés nélkül nagyon sok használati tárgyat, élelmiszert kellene nélkülöznünk, ezért elengedhetetlen, hogy működjenek ezek az üzemek. Bár az áru eltérő lehet, a kivitelezés hasonló módon működik, így hoztunk néhány példát arra, hogy milyen munkakörben lehet elhelyezkedni ezen a területen.

Minőségellenőr

A minőségellenőr feladata, hogy ellenőrizze a gyártás során előállított terméket, hogy megfelel-e a végtermék a szabványelőírásoknak. Egy egri orvostechnikai eszközöket gyártó cég hirdetett állást ebben a munkakörben, az egerallas gyűjtőportál, az egerallas.hu oldalán.

Az ellenőr konkrét feladatai közé tartozik a műtéti készletek rendelkezésre állásának biztosítása, valamint az ehhez kapcsolódó alkatrészgyártás belső megszervezése. Ő ellenőrzi a gyártási dokumentációt, a lézerjelöléseket és a steril termékeket.

Ami a végzettséget illeti, már középfokú érettségi bizonyítvánnyal lehet jelentkezni erre a munkakörre, de a pályázónak stabil ismeretekkel kell rendelkeznie a mérőeszközökkel kapcsolatban, továbbá tudnia kell műszaki rajzot olvasni.

A munkakör betöltésével stabil, biztos körülmények között dolgozhatunk, támogatják a munkába járást, sőt, a fizetés mellett cafeteriával is számolhatunk.

Gyártósori operátor

A gyár profiljától függően vannak olyan résztevékenységek, amit nem lehet automatizálni, ezért mindenképpen szükséges, hogy humán erőforrást vonjanak be.

Eger környéki gyárakba keresnek munkatársakat, akiknek a beérkező alkatrészeket kell összeszerelni, illetve nekik kell beállítani és működtetni az automata gépeket. A felvételhez elegendő az általános iskolai bizonyítvány, és még szakmai tapasztalat sem szükséges.

A bejelentett munkaviszonyért cserébe versenyképes bért kínálnak, a túlórákat pótlékokban fizetik ki, és ezeken kívül még cafetériát is adnak többféle formában.

Mérnök

A cég, amely fagyasztott töltött tésztákat gyárt, a termelés hatékonyságának fejlesztésére élelmiszeripari mérnökök segítségét várja az Eger környéki üzemében.

A mérnök feladata a termelési terv megvalósítása érdekében javító, illetve jobbító intézkedések meghatározása és bevezetése. Részt kell venniük a HACCP és az IFS rendszerek fenntartásában (ezek a szabályozások védik az üzemet, hogy minél kevesebb fertőzés alakuljon ki).

A munka elvégzéséhez szükséges az élelmiszermérnöki végzettség, és a legalább egy éves élelmiszeripari tapasztalat. Hatékonyan kell tudni alkalmazni a számítógépes irodai programokat, illetve tárgyalóképes angol nyelvtudás is szükséges.

A cég az új belépők számára előrejutási lehetőséget, munkába járási támogatást és megegyezés szerinti bért kínál.

A gyár akkor működik hatékonyan, ha minden részfeladatot más végez, ezért általában sok embert foglalkoztatnak. Végzettségtől függően bárki megtalálhatja a számára kedvező pozíciót.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-11-04 10:04:00
Korszerű irodabusz segíti a NAV pénzügyi nyomozóinak munkáját. Az elektronikus úton tárolt bizonyítékok gyors és hatékony lementésére hivatott mikrobuszt bűnügyi helyszíneken alkalmazzák a jövőben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS