Az autóvásárlás során nagyon sok dolog foglalkoztatja az új szerzemény kapcsán a leendő tulajdonosokat, de az egyik legnagyobb misztikumot az jelenti, hogy vajon mennyibe fog kerülni a jármű kötelező biztosítása. A legtöbbünknek alig van elképzelése arról, mi lehet ilyenkor befolyásoló tényező, így a következő cikkben mindenki elolvashatja, hogy mégis mire kell számítania az autóvásárlás után.
Az alapdíj
A biztosítók minden esetben meghatároznak egy egyedi alapdíjat, ami nagyban függ a vásárolt autó kW-ban megadott teljesítményétől, valamint az üzembentartó életkorától is. Erre tevődnek rá a különböző pótdíjak (például a hajtóanyag pótdíj, ami dízel meghajtású autók biztosítási díját terheli), de ebből jönnek le a kedvezmények is (például az éves díjfizetési rendszeresség miatt).
Te is tervezel autót vásárolni, és még nem tudod, hogyan kötöd meg rá a kötelező biztosítást az átírás előtt? Intézd ügyeidet kényelmesen interneten keresztül, és kösd meg a kgfb-t is online!
Mennyit használod az autódat?
A kötelező biztosítás kalkulációjakor meg kell adni azt is, hogy várhatóan évente mennyit fogod használni az autódat. A legtöbb esetben, ha alacsonyabb futásteljesítménnyel számolunk, alacsonyabb díjra lehet számítani. De ezzel természetesen nem szabad trükközni, ha magasabb lesz a kilométeróra állása, mint amivel eredetileg kalkuláltunk, tanácsos azt jelenteni a biztosító felé, nehogy egy nem várt baleset előfordulásakor hátrányba kerüljünk a valótlan állítás miatt.
Ki vezeti az autót?
Az is nagyon sokat számít a biztosítási díj számításakor, hogy az autót rendszeresen vezető személy milyen bizonyítható kvalitásokkal rendelkezik, azaz hány balesetmentesen levezetett évet tudhat maga mögött.
Ennek bizonyítására szolgál a bonus-malus rendszer, ami különböző bónuszokat vagy pótdíjakat tud adni a biztosítási alapdíjhoz. Minden kezdő sofőr A00 kategóriából indul, és minden balesetmentesen levezetett év után feljebb léphet egy szintet egészen B10-ig.
Amennyiben valaki balesetet okoz, akkor 2 szintet esik vissza a bonus-malus rendszerben, így érthető módon nemcsak “ B” szintek vannak, hanem akár “M4-es szintig is vissza lehet csúszni, ha túl sok balesetet okozunk.
Hol élsz?
Természetesen az is tudja befolyásolni a biztosítás díját, hogy Magyarországon belül melyik területen élsz, hol fogod zömében használni az autódat. Ezeket a szorzókat a kárstatisztikák alapján állapítják meg, hiszen ez mutatja, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy akár önhibádon kívül is balesetet szenvedj el.
Kiegészítő biztosítások
Ahogy a legtöbb biztosítási csomag esetén, a kötelező biztosítás mellé is lehet különböző kiegészítőket rendelni, amik nagy terhet tudnak levenni a válladról. Ilyen lehet például a kátyú általi károkozás, ami abban az esetben is térít, ha a rosszul karbantartott utak miatt hibásodik meg a gépjárműved.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.