Minden, amit az elektromos kerékpár gumikról tudni érdemes vásárlás előtt

Minden, amit az elektromos kerékpár gumikról tudni érdemes vásárlás előtt
2024. 01. 04., 06:30

A kerékpárok egyik legfontosabb része a gumiabroncs, aminek a teljesítményt és a biztonságot köszönhetjük. Ezért is fontos, hogy időt szánjunk az ideális kiválasztására, valamint az sem árt, ha tudjuk, hogyan kell rá vigyázni, hogy hosszú távon is megőrizzük a megfelelő állapotot. Néhány esetben speciális abroncsra lesz szükség, mint az elektromos kerékpároknál.

Ne keverjük össze a normált az elektromossal

Ez vonatkozik minden egyes alkatrészre. Az elemek teljesen más terheléssel találkoznak egy elektromos és egy normál kerékpár esetében a hétköznapokban. A legnagyobb hangsúly általában a gumiabroncson van, aminek a segítségével maga a közlekedés történik. Szerencsére ma már az ideális beszerzése egyszerűen megoldható: a tapadas.hu elektromos kerékpár gumi kínálatában mindent megtalálhatunk, amire szükségünk lehet.

A piacon többféle gumiabroncstípussal találkozhatunk. Vannak közúti változatok, amelyek általában 23-25 mm szélességűek, a cyclocrossok 30-33 milliméteresek, ezeket általában országúti vagy hegyi körülmények között szokás használni. A BMX vagy motocross abroncsok pedig 28 és 50 mm körül alakulnak, a futófelület mintázata is eltérhet.

Az elektromos kerékpároknál találkozhatunk 37 milliméter széles termékkel, de az 57 mm-es sem ritka. Fontos a minél nagyobb futófelület, mivel egy ilyen biciklivel sokkal nagyobb átlagsebességgel haladunk a mindennapokban, mint egy átlagos változattal.

Továbbá a jármű súlya is nagyobb, így a gumiabroncsra nehezedő terhelés is nagyobb lesz. Ezért is van szükség speciális abroncsra, amit kifejezetten az elektromos kerékpárokhoz terveztek. Néhány esetben találkozhatunk sebességi besorolással is, de ez nem jellemző. Akkor van csak jelentősége, ha a kerékpár teljesítménye eltér ettől az elvárástól.

Milyen az ideális elektromos bicikli gumiabroncs?

Gyakran felmerül a kérdés, hogy szükséges-e kiegyensúlyozni ezeket a gumikat. Egyedül akkor kell(ene) erre sort keríteni, ha 85 km/h-nál gyorsabban akarunk haladni. A legtöbb elektromos kerékpár azonban 50 km/h-ra képes maximum, így emiatt nem kell aggódni.

Az abroncs vastagsága is gyakran fejtörést okoz. Ha durva terepen, burkolt utakon akarunk közlekedni, akkor vastagabb változatot érdemes választani. Sima utakra, ahol semmilyen egyenetlenséggel nem fogunk találkozni, a vékony gumi is tökéletesen megfelel.

A megfelelő nyomás megtalálása

Az abroncsnyomás beállításához több tényezőt is figyelembe kell venni. Ez a gumi típusa, a vezetési körülmények és a súly. A legtöbb abroncs oldalán fel van tüntetve az ajánlott nyomás, így érdemes ezt követni a beállítás során. Kezdők számára ez tökéletes iránymutatás, utána pedig a gyakorlati tapasztalatok alapján növelhetjük vagy csökkenthetjük azt.

Általánosságban elmondható, hogy az elektromos kerékpár gumik élettartama 1500-4500 km, de érdemes folyamatosan ellenőrizni az állapotukat és cserélni őket, ha már túlságosan elkoptak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 06., 22:06
A Nemzetgazdasági Minisztérium által kitűzött bérszintek eléréshez évi 6–7 százalékos reálbér-emelkedésre van szükség a következő három évben. Az elmúlt húsz évben átlagosan évi 3,3 százalékkal növekedett a bérek vásárlóereje – állapítja meg az Egyensúly Intézet 2024 októberi gazdasági gyorsjelentésében.
2024-11-07 15:07:00
Egy, a napokban kijött új törvényjavaslat alapján magánszemélyek adómentesen fogják tudni az általuk megalkotott szoftvert, szabadalmat vagy más szellemi alkotást vállalkozásuknak átadni. A várhatóan januártól hatályba lépő szabály – a tavaly elfogadott adóelőnyökkel együtt – remélhetőleg újabb lökést fog adni a start-upokba történő kockázati tőkebevonásoknak. A legfontosabb tudnivalókat Gondi Anilla, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője foglalta össze.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS