A készségfejlesztő játékokról már mindenki hallott, de a kifejezésről legtöbbünknek a finommotorikus képességek javítására készült játékok jutnak eszébe. Pedig léteznek olyan társasjátékok is, melyek a nagymozgást fejlesztik. Ebből mutatunk be néhányat.
Mik tartoznak a mozgásfejlesztő játékok közé?
Mikor a mozgásfejlesztés kerül szóba, sokan azokra a szabadtéri játékokra gondolnak, amelyekkel a gyerkőcök mozgáskoordinációja fejleszthető. Ilyen például a hinta, az ugrókötél, a futóbiciklik és rollerek vagy a célbadobó játékok.
Arra kevesen gondolnak, hogy bent, a szobában is használható eszközöket keressenek a mozgás javítására gyermeküknek. Pedig csak szét kell nézni a neten! A Compaya társasjátékbolt készségfejlesztő játékai között olyan kártyajátékokat is találunk, melyekkel a 8-10 évesek nagymotoros mozgását fejleszthetjük.
Ez elég meglepően hangzik, hiszen ennek a korosztálynak inkább a problémamegoldást segítő, logikai társasjátékok valók. Azonban ne felejtsük el, hogy a gyermekek - még a kisiskolások is - szeretnek ugrándozni, szaladgálni, hiszen sokszor így vezetik le a felesleges energiájukat. Épp a játékos tevékenység az, ami segíti őket a koncentrálásban, gondolkodásban. Szóval, mindenképp érdemes nekik beszerezni egy mozgásfejlesztő társasjátékot!
A megunhatatlan, a népszerű, a nélkülözhetetlen Twister
A valaha volt társasjátékok egyik legjobbja a Twister, melyről bizonyára Te is hallottál már. Ez a mindenkit megmozgató játék nem hiányozhat egyetlen gyerekszobából sem: nemcsak azért, mert a babazsúrok, szülinapi partik nélkülözhetetlen kelléke, hanem azért is, mert bármikor lehet vele játszani, akár egy esős délutánon is.
A Twister lényege: olyan pózt kell felvennünk a kiterített táblán, amelyet kipörgettek nekünk. Például: jobb kéz a piros körre kerüljön, a bal láb a zöldön álljon, de egy újabb pörgetés után lehet, hogy a jobb kezünket már tovább kell tenni egy sárga körre. Hihetetlenül vicces pózok, testtartások jönnek így létre, ráadásul nehezítő körülmény, hogy az ellenfelek is elfoglalják valamelyik testrészükkel a hozzánk közel álló helyeket.
Két szabály van: csak szabad területre tehetjük le a kezünket, lábunkat, de vigyázni kell, mert ha könyökkel, térddel - esetleg popóval - a földre érünk, kiestünk.
A Twister minden idők legjobb partijátéka, melynek létezik bekötött szemmel játszható változata is: ez a Compayánál szintén beszerezhető.
Jógi Guru kártyajáték - Még csavarosabb móka!
Vicces mozgásfejlesztő játékokkal sokat tehetünk a gyerekek testtudatosságának javításáért. A Jógi Guru is nekik készült, de a felnőttek is nagyon szeretik ezt a kártyajátékot.
A feladat: húzni kell a pakliból, majd végrehajtani a kapott utasításokat - például: érj hozzá valami piroshoz! A baj csak akkor kezdődik, mikor egyszerre már több szabályt is be kell tartani! Jól átmozgathat minket ez a játék!
A nagymozgás javítását célzó készségfejlesztő társasjátékokkal tehát bent a szobában is izgalmasan telik az idő.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.