Gondolhatnánk, hogy bemegyünk a boltba és leemelünk a polcról egy kávéfőzőt, és ezzel évekre megoldódott a problémánk, minden nap kortyolgathatjuk a kávénkat egy életen át, boldogan… Persze ez egy álomkép, mert hihetetlenül nagy a választék és könnyű elveszni a részletekben. Ezt a döntést fogjuk most nektek kicsit megkönnyíteni.
Rengeteg webáruházban tudsz kávéfőzőt vásárolni. A primestars olyan háztartási termékeket árul, amelyek kedveltek, felkapottak.
Mire van szükség a kávé elkészítéséhez?
A kávéfőzők fajtái és árai
Először el kell döntenünk, hogy egyáltalán milyen fajta kávéfőzőt szeretnénk:
1. Eszpresszó: ez a 2. legelterjedtebb kávéfőzőfajta. Ezzel lehet a legfinomabb kávét főzni, de általában ez a legdrágább is. Itt az egyik legfontosabb paraméter, hogy hány bar gőznyomást képes magából kipréselni. 9 bar felett már nagyon jó kávét lehet készíteni. A felforrósított vizet átpréseli a gőznyomás segítségével az őrölt kávén. Viszonylag nagy helyet foglal el a készülék.
2. Kapszulás: ez akkor jó, ha ritkábban kávézol és szeretsz különlegesebb ízvilágokat is kipróbálni. Itt nem feltétlenül maga a gép drága (olykor ez is), inkább a kapszulák megvásárlásakor kell jobban a zsebünkbe nyúlni. A kapszulát a gépbe kell tenni és elkészíti a kávét. Gyorsan készen lesz az ital, viszonylag kis helyet foglal el az eszköz.
3. Filteres: ezzel egy gyengébb, kevésbé testes kávét tudunk készíteni. Majdnem a legolcsóbb variáció. A felmelegített vizet az őrölt kávéra permetezi. Kis súlya van, kis helyen elfér és ezzel főzhető le egyszerre a legtöbb kávé.
4. Kotyogós kivitel: ez a legelterjedtebb fajta és árban a legolcsóbb. A forró vizet az őrölt kávén nyomja át a gőz segítségével. Egyszerűen használható, tartós a szerkezete, nagyon kicsi a helyigénye.
Mit tudhatnak még ezek a szerkezetek?
Mosni például biztosan nem. Viszont némelyeknek vannak plusz funkcióik (általában az eszpresszó gépeknek), amivel megkönnyítik az életünket:
Mit vegyünk még figyelembe?
Vásárláskor fontos még egy-két dolgot végiggondolnunk. Mennyi kávét fogunk készíteni egyszerre, mennyit naponta, ez alapján mekkora víztartályra van szükségünk? Mekkora a készülék fogyasztása? Mennyi helyet fog elfoglalni a készülék?
A fentiek alapján egyértelműen kiderül, hogy a kávéfőzők ára nagyban függ az igényeinktől. Ha „csak” egy mezei, hétköznapi kávét szeretnénk inni nap mint nap, akkor egyszerű a dolgunk, nagyjából csukott szemmel „bemasírozhatunk” a boltba/webáruházba, és leemelhetünk egy terméket a polcról. Viszont ha tényleg igazán (az átlag feletti) kávét szeretnénk, akkor érdemes utánajárni, mélyen a zsebünkbe nyúlni és megvenni egy műremeket.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.