Rengeteg érv felhozható a natúr és biokozmetikumok használata mellett, de vajon tudjuk-e azt is, hogy melyek a legerősebb előnyeik? Az alábbiakban ezt a témakört járjuk be, s reméljük, hogy a cikk végére te is elkötelezett híve leszel a tudatos bőrápolásnak, méghozzá biokozmetikumok alkalmazásával.
Mit nyerhetünk általuk?
Elég csak megnézni a BIOLA Webshop natúr és biokozmetikumait, s máris láthatjuk, hogy egytől egyig természetes összetevőket tartalmaznak, ez pedig egyúttal azt is jelenti, hogy a bőrünk kizárólag a legjobbat kapja, ha mellettük tesszük le voksunkat.
A tanúsított magyar biokozmetikumok természetes alapanyagainak többsége hazai őstermelőktől származik, mely kozmetikumok előállítása során nem használnak kockázatos vegyi anyagokat. S ebből egyértelműen következik, hogy sem bőrirritációval, sem allergiás reakciókkal nem kell számolni. A biodinamikus biokozmetikumok vegyszer- és növényvédőszer mentes termelésből származó növényi alapanyagokból készülnek.
Gondoljunk a babákra, a kisgyermekekre és az érzékeny bőrrel rendelkezőkre, esetükben kiemelten fontos, hogy a megfelelő készítmények legyenek kiválasztva.
Az összetevők mellett a következő érv maga a hatékonyság. Ugyanis a bioaktív hatóanyagok magas koncentrációban találhatóak meg a kozmetikumokban, ezáltal eredményesebbek lehetünk a bőrpanaszok kezelésében, sőt, már a megelőzésben is. A természetes összetevők egymás hatását erősítik, mintha egy jól működő, profi csapat minden tagja azon munkálkodna, hogy mielőbb elérjük a kívánt eredményt. Persze ez esetben a hatóanyagok segítik egymás hatását a nemes cél elérésében, vagyis bőrünk táplálása, regenerálása, hidratálása érdekében.
Környezettudatosság, fenntarthatóság a mindennapokban
Egyesek úgy vélik, hogy aki igazán tenni szeretne a környezetbarát szemlélet jegyében, annak bizony nehéz dolga van. Pedig az igazság az, hogy nem feltétlenül kell hatalmas dolgokra gondolni, olykor a kisebb változtatások is segíthetnek. S így van ez a szépségápolással is, miért ne alakíthatnánk ki egy olyan bőrápolási rutint, amellyel egyúttal kiállunk a fenntarthatóság mellett is?
Mindezt megtehetjük már azáltal is, ha biokozmetikumokat választunk a szépségápolási rutinunkhoz. Az organikus gazdálkodásból való alapanyagok ugyanis fenntartható, s ellenőrzött módon termesztettek, ugyanakkor a biotermékek gyártása is ökobarát módon zajlik. Nincsen műtrágya, peszticidek és legtöbbször a csomagolás is újrahasznosítható anyagokból készül, ez egyértelműen jó a környezetünk és a szervezetünk számára is. A biodinamikus biokozmetikumok növényi alapanyagai kémiai növényvédőszertől mentes mezőgazdasági termelésből származnak.
Tudatos döntés, jelentős eredmények
Csupán egy döntés, hogy a tömegtermékek helyett natúr és biokozmetikumokra váltsunk, azonban ennek hatása annál jelentősebb. Biztosak lehetünk benne, hogy a bőrünk meghálálja a törődést, s miért ne fogadnánk el a természet csodálatos erejét a szépítő, vitalizáló, tápláló kozmetikumok formájában.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.