A mérnök egy rendkívül népszerű szakma manapság, mivel pályakezdőként is igen magas átlagjövedelmet és nagyon gyors elhelyezkedést garantál. Egy 2021-es kutatás szerint a műszaki területen meghirdetett alapképzésben 1-2 éve végzettek havi bruttó jövedelme majdnem félmillió forint volt.
Ahhoz azonban, hogy ezt az állapotot elérhessük, elengedhetetlen a releváns tudás megszerzése, és a különböző kompetenciák birtoklása. Mert, ahogy Pattantyús Ábrahám Géza is írta, “csak az lehet jó mérnök, akinek a lelki és a szellemi képességei a következő arány szerint oszlanak meg: 50% erkölcsi erő, 25% általános műveltség és csak 25% szakmai tudás”.
Ebben az esetben az erkölcsi erő leginkább a lágy készségeket jelöli, amelyek nagymértékben befolyásolják a munka kimenetelét. Így ezek fejlesztése elengedhetetlen, ha sikeresen szeretnénk megpályázni egy, a FüzesabonyÁllás https://fuzesabonyallas.hu/allasok/mernok-muszaki-villamossagi aloldalán meghirdetett mérnöki pozíciót.
Ezek közé tartozik egyébként például a fejlett empátia, a segítőkészség, a csapatjátékos hozzáállás, a motiváció, a kreativitás, a felelősségvállalás, a problémamegoldó képesség és a szervezeti tudatosság. Most pedig nézzünk is meg néhányat közülük részletesebben!
Empátia és segítőkészség az újoncok felé
Mivel mi sem édesanyánk hasában tanultuk ki a szakma csínját-bínját, ezért mindenképpen törekednünk kell arra, hogy a kezdő vagy a kevesebb tudással rendelkező kollégákat lehetőség szerint mindenben segítsük.
Ennek a folyamatnak a során pedig fontos, hogy próbáljunk meg mindig higgadtak maradni, és empatikusak lenni velük. Az ugyanis csak tovább ront a helyzeten, ha ingerülten és feszülten magyarázunk nekik.
Csapatjátékos attitűd a projektek sikeres megvalósításához
Mérnökként általában olyan projektekben fogunk részt venni, ahol több csapat vagy részleg fog együtt dolgozni, így elengedhetetlen az, hogy csapatjátékosok legyünk. Abban az esetben ugyanis, ha nem a közös célokat tartjuk szem előtt, vagy feszültséget generálunk a csapaton belül, akkor az erőfeszítéseinket garantáltan nem fogja majd siker koronázni.
Problémamegoldó képesség
A mérnök egy kihívásokkal teli hivatás, amely miatt fontos, hogy ne riadjunk vissza a problémáktól, hanem fejlődési lehetőségként tekintsünk rájuk. Továbbá képesnek kell lennünk arra is, hogy ha szükséges, akkor a megfelelő személytől kérjünk segítséget. Nem kell ugyanis minden nehézséggel egyedül szembeszállnunk.
Végül pedig a legfontosabb a motiváció
Abban az esetben, ha szeretnénk sikeresek lenni ebben a szakmában, akkor szeretnünk kell azt, amit csinálunk, és szívvel-lélekkel kell végeznünk a munkánkat. Ennek értelmében pedig fontos, hogy ne csak a magas bérezés vezéreljen minket, hanem a belső motiváció is.
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.