Mi tesz sikeressé egy mérnököt?

Mi tesz sikeressé egy mérnököt?
2023. 06. 07., 05:45

A mérnök egy rendkívül népszerű szakma manapság, mivel pályakezdőként is igen magas átlagjövedelmet és nagyon gyors elhelyezkedést garantál. Egy 2021-es kutatás szerint a műszaki területen meghirdetett alapképzésben 1-2 éve végzettek havi bruttó jövedelme majdnem félmillió forint volt.

Ahhoz azonban, hogy ezt az állapotot elérhessük, elengedhetetlen a releváns tudás megszerzése, és a különböző kompetenciák birtoklása. Mert, ahogy Pattantyús Ábrahám Géza is írta, “csak az lehet jó mérnök, akinek a lelki és a szellemi képességei a következő arány szerint oszlanak meg: 50% erkölcsi erő, 25% általános műveltség és csak 25% szakmai tudás”.

Ebben az esetben az erkölcsi erő leginkább a lágy készségeket jelöli, amelyek nagymértékben befolyásolják a munka kimenetelét. Így ezek fejlesztése elengedhetetlen, ha sikeresen szeretnénk megpályázni egy, a FüzesabonyÁllás https://fuzesabonyallas.hu/allasok/mernok-muszaki-villamossagi aloldalán meghirdetett mérnöki pozíciót.

Ezek közé tartozik egyébként például a fejlett empátia, a segítőkészség, a csapatjátékos hozzáállás, a motiváció, a kreativitás, a felelősségvállalás, a problémamegoldó képesség és a szervezeti tudatosság. Most pedig nézzünk is meg néhányat közülük részletesebben!

Empátia és segítőkészség az újoncok felé

Mivel mi sem édesanyánk hasában tanultuk ki a szakma csínját-bínját, ezért mindenképpen törekednünk kell arra, hogy a kezdő vagy a kevesebb tudással rendelkező kollégákat lehetőség szerint mindenben segítsük.

Ennek a folyamatnak a során pedig fontos, hogy próbáljunk meg mindig higgadtak maradni, és empatikusak lenni velük. Az ugyanis csak tovább ront a helyzeten, ha ingerülten és feszülten magyarázunk nekik.

Csapatjátékos attitűd a projektek sikeres megvalósításához

Mérnökként általában olyan projektekben fogunk részt venni, ahol több csapat vagy részleg fog együtt dolgozni, így elengedhetetlen az, hogy csapatjátékosok legyünk. Abban az esetben ugyanis, ha nem a közös célokat tartjuk szem előtt, vagy feszültséget generálunk a csapaton belül, akkor az erőfeszítéseinket garantáltan nem fogja majd siker koronázni.

Problémamegoldó képesség

A mérnök egy kihívásokkal teli hivatás, amely miatt fontos, hogy ne riadjunk vissza a problémáktól, hanem fejlődési lehetőségként tekintsünk rájuk. Továbbá képesnek kell lennünk arra is, hogy ha szükséges, akkor a megfelelő személytől kérjünk segítséget. Nem kell ugyanis minden nehézséggel egyedül szembeszállnunk.

Végül pedig a legfontosabb a motiváció

Abban az esetben, ha szeretnénk sikeresek lenni ebben a szakmában, akkor szeretnünk kell azt, amit csinálunk, és szívvel-lélekkel kell végeznünk a munkánkat. Ennek értelmében pedig fontos, hogy ne csak a magas bérezés vezéreljen minket, hanem a belső motiváció is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 02., 10:15
A bankok többsége nem várt egy percet sem, már január első napján meghirdette a maga munkáshitelét. A feltételek a jogszabályi kötöttségek miatt ugyan hasonlóak, de találni jelentős különbségeket az elvárásokban, és máris megjelent az első olyan ajánlat, amiben 100 ezer forint extra jóváírással csábítják a fiatal ügyfeleket a hitelfelvételre – derül ki a Bank360.hu összeállításából.
2025. 01. 03., 17:05
A kulturális, művészeti, tudományos, oktatási, szórakoztatási, sport- vagy más hasonló eseményekre, rendezvényekre, például kiállításokra, vásárokra és bemutatókra belépést biztosító és egyéb, járulékos szolgáltatások teljesítési helye főszabály szerint az esemény, rendezvény megrendezésének helyszíne – hívja fel a figyelmet a NAV.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS