Megéri az IT területre történő karrierváltás

Megéri az IT területre történő karrierváltás
2024. 03. 04., 05:00

Amennyiben tétováznánk, hogy az informatikai pálya nekünk lett-e kitalálva, akkor ezt a cikket mindenképpen érdemes elolvasnunk. Segíthet ugyanis tisztázni a kételyeinket és a kérdéseinket, hogy megfelelő döntést tudjunk hozni.

Mi olyan csábító az IT-iparban manapság? 

A vonzó fizetés, a foglalkoztatás stabilitása és a munkavállalókkal szembeni rugalmas hozzáállás - ha megkérdeznék az IT-iparban dolgozó szakemberek többségét, akkor nagy valószínűséggel ezt a hármat emelné ki azok közül a dolgok közül, amelyek csábítóvá teszik ezt az iparágat.

Az IT-ágazat komoly munkaerőhiánnyal küzd

Ha tehát hajlandóak vagyunk rászánni az időt és az energiát arra, hogy megszerezzük a szükséges képesítést, akkor komoly esélyünk lehet egy a https://sopronallas.hu/allasok/informatika-telekommunikacio aloldalán elérhető állások egyikét elnyerjük.

Bár azt mindenképpen szeretnénk kiemelni, hogy ez a tanulási folyamat nem csak abból áll, hogy részt veszünk egy bootcampen, vagy megnézünk néhány oktatóprogramot, hanem hosszú és fáradtságos lesz majd.

Milyen fizetésekre számíthatunk?

Mint, ahogy azt fentebb is említettük már, az IT-ipar egy legnagyobb csábító ereje az átlaghoz képest magas kereset. 2023-ban a programozói bérek például egységesen bruttó 650 ezer forintos fizetésről indultak minden felsorolt nyelvtípussal, a maximumuk pedig bruttó egymillió forintnál állt meg, ami jelentős előrelépés az előző évi 850-900 ezerhez képest.

Az öt számjegyű fizetésre viszont sajnos még egy darabig várniuk kell, mivel az az esetek többségében a medior szinten jellemző.

Az ipar hátulütői visszatartó erő lehet

Az egyik ilyen, hogy soha nem jön el az a pont, amikor már mindent tudunk, vagy félre tehetjük a könyveinket, mondván, hogy teljes a tudásunk. A technológia rohamos fejlődése miatt ugyanis folyamatosan újabb és újabb megoldások látnak napvilágot, amellyel bizony tartani kell a lépést.

Továbbá az is elég gyakran előfordulhat, hogy heti negyven óránál is többet kell tevékenykedni a munkahelyen. Egy szóval, ha nincsen meg a szenvedélyünk a szakma iránt, akkor a magas fizetés önmagában nem fog kárpótolni minket az említett negatívumok miatt.

Az IT-ágazat nem a magányos farkasok terepe

Bár az emberek többségének képzeletében az a kép él az informatikusokról, hogy egyedül, egy sötét teremben kódolnak, de ennek nem sok valóság alapja van. A fejlesztők ugyanis manapság egy az IT-projektmenedzser és/vagy a Srum Master által vezetett csapatokba tartoznak.

Arról nem is beszélve, hogy a munka közben a többiekre is támaszkodniuk kell, hogy a projekt időben elkészüljön, illetve állandóan kapcsolatban kell lenniük az üzleti és a termék részleggel. Szóval, ha inkább magányos farkasnak tartjuk magunkat, akkor jobb, ha elkerüljük ezt a területet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 18., 09:20
A banki hitelek jóváhagyása és folyósítása kritikus szerepet játszik egy vállalkozás életében, különösen akkor, amikor a gyorsaság kulcsfontosságú a piaci lehetőségek kihasználásában. Az MBH Bank legújabb vállalati hitelbírálati folyamata, az MBH Rapid jelentős változást hoz a finanszírozási piacon: lehetővé teszi a hitelösszegek akár öt munkanapon belüli folyósítását, ami értékes előnyt biztosíthat a vállalkozások számára.
2024. 12. 19., 11:45
A 8+1 pontos Demján Sándor Program keretében a korábbi 5 százalék helyett évi 3,5 százalékra csökkent a Széchenyi Kártya Program beruházási hiteleinek kamatát. Az intézkedés „felkorbácsolta a beruházási hitelek iránti keresletet” a hazai kkv-k körében – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.
2024. 12. 18., 16:30
Bár ma még nem tudni, hogy milyen forgatókönyv szerint fagy be vagy zárul le a Magyarország szomszédságában zajló háború, a közelmúlt fegyveres konfliktusaiból kiindulva a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet összegyűjtötte azokat a szuverenitási kockázatokat, amelyek a Kárpát-medencére veszélyt jelenthetnek.
2024. 12. 18., 16:30
A tizenhárom éve tartó szíriai polgárháború november 27-től újra a világsajtó központi témája lett, amikor a Jaysh al-Izzah lázadócsoport támadást indított a Bassár el-Aszad vezette szír hadsereg ellen, december 7-én a nemzetközi sajtó pedig már arról adott hírt, hogy Aszad elnök valószínűleg elmenekült az országból.
2024-12-20 18:05:00
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.
A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS