Amennyiben tétováznánk, hogy az informatikai pálya nekünk lett-e kitalálva, akkor ezt a cikket mindenképpen érdemes elolvasnunk. Segíthet ugyanis tisztázni a kételyeinket és a kérdéseinket, hogy megfelelő döntést tudjunk hozni.
Mi olyan csábító az IT-iparban manapság?
A vonzó fizetés, a foglalkoztatás stabilitása és a munkavállalókkal szembeni rugalmas hozzáállás - ha megkérdeznék az IT-iparban dolgozó szakemberek többségét, akkor nagy valószínűséggel ezt a hármat emelné ki azok közül a dolgok közül, amelyek csábítóvá teszik ezt az iparágat.
Az IT-ágazat komoly munkaerőhiánnyal küzd
Ha tehát hajlandóak vagyunk rászánni az időt és az energiát arra, hogy megszerezzük a szükséges képesítést, akkor komoly esélyünk lehet egy a https://sopronallas.hu/allasok/informatika-telekommunikacio aloldalán elérhető állások egyikét elnyerjük.
Bár azt mindenképpen szeretnénk kiemelni, hogy ez a tanulási folyamat nem csak abból áll, hogy részt veszünk egy bootcampen, vagy megnézünk néhány oktatóprogramot, hanem hosszú és fáradtságos lesz majd.
Milyen fizetésekre számíthatunk?
Mint, ahogy azt fentebb is említettük már, az IT-ipar egy legnagyobb csábító ereje az átlaghoz képest magas kereset. 2023-ban a programozói bérek például egységesen bruttó 650 ezer forintos fizetésről indultak minden felsorolt nyelvtípussal, a maximumuk pedig bruttó egymillió forintnál állt meg, ami jelentős előrelépés az előző évi 850-900 ezerhez képest.
Az öt számjegyű fizetésre viszont sajnos még egy darabig várniuk kell, mivel az az esetek többségében a medior szinten jellemző.
Az ipar hátulütői visszatartó erő lehet
Az egyik ilyen, hogy soha nem jön el az a pont, amikor már mindent tudunk, vagy félre tehetjük a könyveinket, mondván, hogy teljes a tudásunk. A technológia rohamos fejlődése miatt ugyanis folyamatosan újabb és újabb megoldások látnak napvilágot, amellyel bizony tartani kell a lépést.
Továbbá az is elég gyakran előfordulhat, hogy heti negyven óránál is többet kell tevékenykedni a munkahelyen. Egy szóval, ha nincsen meg a szenvedélyünk a szakma iránt, akkor a magas fizetés önmagában nem fog kárpótolni minket az említett negatívumok miatt.
Az IT-ágazat nem a magányos farkasok terepe
Bár az emberek többségének képzeletében az a kép él az informatikusokról, hogy egyedül, egy sötét teremben kódolnak, de ennek nem sok valóság alapja van. A fejlesztők ugyanis manapság egy az IT-projektmenedzser és/vagy a Srum Master által vezetett csapatokba tartoznak.
Arról nem is beszélve, hogy a munka közben a többiekre is támaszkodniuk kell, hogy a projekt időben elkészüljön, illetve állandóan kapcsolatban kell lenniük az üzleti és a termék részleggel. Szóval, ha inkább magányos farkasnak tartjuk magunkat, akkor jobb, ha elkerüljük ezt a területet.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.