Legyél figyelemmel a napi vízfogyasztásra, hogy hidratált maradj!

Legyél figyelemmel a napi vízfogyasztásra, hogy hidratált maradj!
2024. 03. 02., 05:15

Tudtad, hogy testtömeged több mint fele vízből áll? A szervezet működéséhez elengedhetetlen, hogy a megfelelő mennyiségű folyadékpótlás minden nap megtörténjen. Bár sokunk számára nehéz feladatnak tűnhet huszonnégy óra alatt legalább 3-4 liter folyadék elfogyasztása, enélkül hamar kiszáradhatunk.

A nem megfelelő víztartalom miatt számos egészségügyi és esztétikai problémánk adódhat. Az olyan gondokra, mint az arc korai ráncosodása megoldást kínálhatnak az arcfiatalító és bőrmegújító kezelések, melyeket non-ablatív módon végeznek többek között az Aesthetica Orvosi Központban is. Ahhoz azonban, hogy az öregedés jelei később jelentkezzenek, érdemes betartani a napi folyadékpótlás szabályait. Hogy milyen következményei lehetnek a vízmennyiség csökkenésének szervezetünkre, erről olvashatsz bővebben cikkünkben.

Kevés vízfogyasztás következményei

Dehidratáltság jelentkezik akkor, ha a szervezetünk nem kap elegendő mennyiségű vizet. Mivel testünk megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen a víz, így annak hiánya miatt számos folyamat válik szervezetünk számára nehézkessé, melyek jelentős problémát okozhatnak. A fizikai állóképesség csökkenése ilyen, hiszen szív- és érrendszerünk működése és a hőszabályozás is zavarokba ütközhet.

A vér mennyiségének csökkenése miatt ájulás és szédülés következhet be, miután vérnyomáscsökkenés történik. A kiválasztó rendszerünk is sérülhet a vízhiány miatt, miután a vese és a húgyuti rendszer működése is nagyban függ a folyadék mennyiségtől szervezetünkben. Hasonlóan nagy gond jelentkezhet a bőrünknél is, miután az a dehidratáció során ráncosodhat, repedezhet, illetve bőrbetegségek kialakulása is valószínűbbé válik.

Dehidratáltság jelei

A leginkább nyilvánvaló jele a vízhiánynak a szomjúság. A száj kiszáradásával és a vízért való epekedéssel utal szervezetünk arra, hogy minél előbb fogyasszunk folyadékot. Az általános gyengeség, szédülés szintén mutathatja, hogy kevés vizet ittunk, hiszen a vér és az oxigén ekkor kevésbé jut el az agyba.

Az agyi keringés csökkenése fejfájáshoz is vezethet, és koncentrációs problémát is okozhat, mely a következő intő jele a dehidratáltságnak. A sötét vizelet, illetve az izomgörcsök a szervezet további utalásai arra, hogy sürgősen fogyasszunk vizet. Hosszú távon a vízhiány krónikus megbetegedésekhez és veseproblémákhoz vezethet.

Tippek, hogyan pótolhatjuk

A szervezetünkből távozó folyadék pótlásának fontosságát nem mindig vesszük figyelembe. Sokszor elmarad az ivás, mert minden fontosabb ennél az elfoglaltságnál. Saját magunk ösztönzésére néhány trükköt vethetünk be, így érdemes számolni, hogy hány pohárral ittunk meg a nap folyamán, legyen ez a mennyiség legalább 8-10 pohárnyi.

Akár újratölthető palackból is fogyaszthatjuk a vizet, így szintén jobban átlátjuk, hogy mennyit ittunk napközben. Együnk olyan zöldségeket, gyümölcsöket, melyeknek magas a víztartalma, de a dehidratáló italokat, mint például a kávé kerüljük, vagy igyunk mellé egy pohár vizet is!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 06., 22:06
A Nemzetgazdasági Minisztérium által kitűzött bérszintek eléréshez évi 6–7 százalékos reálbér-emelkedésre van szükség a következő három évben. Az elmúlt húsz évben átlagosan évi 3,3 százalékkal növekedett a bérek vásárlóereje – állapítja meg az Egyensúly Intézet 2024 októberi gazdasági gyorsjelentésében.
2024-11-07 15:07:00
Egy, a napokban kijött új törvényjavaslat alapján magánszemélyek adómentesen fogják tudni az általuk megalkotott szoftvert, szabadalmat vagy más szellemi alkotást vállalkozásuknak átadni. A várhatóan januártól hatályba lépő szabály – a tavaly elfogadott adóelőnyökkel együtt – remélhetőleg újabb lökést fog adni a start-upokba történő kockázati tőkebevonásoknak. A legfontosabb tudnivalókat Gondi Anilla, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője foglalta össze.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS