Különleges táska a környezettudatosságot is szem előtt tartó hölgyeknek

Különleges táska a környezettudatosságot is szem előtt tartó hölgyeknek
2024. 09. 01., 06:00

Manapság a divat is egyre inkább hajlik afelé, hogy olyan környezettudatos megoldásokat alkalmazzon, amellyel képes megfelelni a modern világ kihívásainak. Ennek szellemében olyan különleges termékeket dobnak piacra, amelyek fenntartható módon készültek.

A trend ma már a környezettudatosság

A Batz újrahasznosított táskák esetében pedig meg is találjuk a tökéletes kiegészítőt, amely ennek a jegyében született. Ugyanis olyan modellek közül szemezgethetünk ebben a kínálatban, amelyek igazán stílusosak, divatosak, ugyanakkor a környezetet is védjük, amikor ezek közül választjuk ki a következő szezonban hordott darabunkat.

Milyen tulajdonságok jellemzik ezeket a táskákat?

Egyedi megjelenésükkel garantáltan kitűnhetünk velük a tömegből. Azonban nemcsak különleges stílusuk magával ragadó, hanem az is, hogy kifejezetten erősek a praktikum terén.

Miközben gyártották ezeket a gyönyörű darabokat, a slow design, valamint a kézműves termékekre jellemző egyediség volt a zászlóra tűzve, ráadásul a készítésük során óhatatlanul is létrejövő hulladék mennyiségét is elképesztően lecsökkentették.

Ugyanakkor nemcsak emiatt bizonyulnak környezettudatos választásnak, hanem azért is, mert strapabírásban messze kimagaslanak a versenytársak közül, azaz nagyon hosszú időn keresztül nem kell majd búcsút vennünk tőlük, s emiatt aztán új táskára is sokkal később kell majd költenünk. Ez utóbbi a személyes vagy családi költségvetésünk szempontjából is fontos információ.

Milyen újrahasznosítási folyamat áll a háttérben?

A táskákhoz a Batz egy korábbi reklámját használták fel, egy óriási molinót, ami egy épület falán a rózsamintával díszített Zenna papucsot tárta a nagyérdemű elé. Leszedve az anyagot, majd a tervek alapján kiszabva belőle a táskát, már egy egyedi vonásokkal rendelkező alapot kaptak, végül jöhetett a varrás.

Ez valódi újjászületés volt, a szó legnemesebb értelmében, hiszen olyan darabok jöttek így létre, amelyek sokunknak örömet szereznek majd.

Mindez nem a fast-fashion jegyében, hiszen itt valóban minden egyes táskára odafigyeltek. Kifejezetten nekünk tervezték és gyártották őket, nincs is közöttük két teljesen egyforma darab. Már az alapanyagon található minta is minden esetben eltérő táskát eredményez, éppen emiatt a miénk senkiével nem lesz teljesen egyforma.

Az anyagot eredetileg arra tervezték, hogy ellenálljon minden időjárási viszontagságnak, nem meglepő hát, hogy a belőle készült táskák extra tartósak lesznek. De ha még ez sem lenne elég, akkor ott van a Batz márkára jellemző alaposság, gondos tervezés és odafigyelés, a stílusos, ugyanakkor mégis praktikus dizájn, azaz csupa olyan vonás, ami igazán szerethetővé tesz egy táskát.

Ezeket a különleges darabokat szinte bármihez viselhetjük, talán a nagyestélyi kivételével, egyszóval remek választásnak bizonyulnak a rohanós, ám divatos és környezettudatos mindennapokhoz.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS