A masszázsmedence teljes vízcseréje olyan feladat, amit igyekszik mindenki minél tovább kitolni, hiszen számos dolgot fel tudnánk sorolni, amivel az időnket tölthetnénk ehelyett. De persze arról sem szabad megfeledkezni, hogy akármennyire is a népszerűtlen feladatok közé tartozik, fontos az elvégzése, hiszen a vízcsere hanyagolása akár egészségügyi kockázatokat is rejthet magában. A következő cikkben pedig összeszedtünk Neked néhány tippet, amivel elnyújthatod a két vízcsere között eltelt időt.
Mikor válik szükségessé a vízcsere?
Erre pontos választ csak a víz állapota adhat. Sajnos nem lehet órát állítani a medencék mellé, hogy pontosan mennyi ideig használható egy medencényi víz, hiszen nagyon sok befolyásoló tényező van, ami minden háztartásban eltérő lehet.
Szükséged lenne megfelelő víztisztító szerekre, hogy ne kelljen túl sűrűn cserélni a masszázsmedence vizét? A SpaTrend oldalán minden szükséges felszerelést megtalálsz, amik könnyíthetnek a dolgodon!
A víz elhasználódása múlik azon is, hogy hányan szokták használni a jakuzzit, és persze az is, hogy milyen rendszerességgel. Akik használják a medencét, előtte lezuhanyoznak, vagy a hölgyek akár a sminket is fent hagyják egy hosszú nap utáni relaxációhoz? A család négylábú kedvence lófrálhat a medence közelében, vagy el tudjátok őt rekeszteni legalább a fürdőzések idejére?
Ezek mind olyan kérdések, amik nagy hatással tudnak lenni a víz állapotára és a minőségére.
Víztisztító szerek használata
Annak érdekében, hogy minél hosszabb ideig higiénikusnak érezhesd a medence vizét a rendszeres használat mellett is, érdemes vízkezelő vagy víztisztító szerek segítségét is igénybe venni. Ehhez választhatod a klasszikus, nagyon régóta elterjedt megoldást, a klórt, de ezzel a szerrel nagyon körültekintően kell eljárni. A gyerekeken felül már egyre több felnőtt is érzékenyen reagál a klórra, ami bőrpírban, szemszárazságban, de súlyosabb esetekben akár égésisérülés-szerű tünetekben, kiütésekben is megmutatkozhat.
Ha enyhébb megoldásokat keresel, akkor már számos olyan lehetőség is rendelkezésre áll számodra, amik bio módon tudják biztosítani a masszázsmedencéd vizének a tisztaságát. Ezek egy része a só erejével hat, míg mások egyéb környezetbarát technológiákkal tudják kitolni az időt két vízcsere között.
Mechanikai szennyeződések
A biofilm kialakulásában nagy szerepet játszhatnak a mechanikai szennyeződések is. Ahogy fent említettük, az állatokat érdemes távol tartani a medence vizétől, de ez korántsem jelenti azt, hogy ők lennének az egyetlen forrásai az ilyen jellegű szennyezőknek. Az emberi szőr, a haj, a testünkön behurcolt por, szöszök vagy kavicsok és a szél által befújt növény darabok egyaránt rontanak a víz minőségén, tehát érdemes minden fürdőzés után gondoskodni az eltávolításukról.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.