Íme, néhány tipp arra, hogy könnyebben átvészeljük az elbocsátás utáni időszakot!

Íme, néhány tipp arra, hogy könnyebben átvészeljük az elbocsátás utáni időszakot!
2023. 05. 05., 05:15

Bár a legtöbben nem úgy érezzük, de a munkanélküliség - akár nemrég rúgtak ki minket, akár már hosszabb ideje ebben az állapotban vagyunk - egy igazán izgalmas időszak a számunkra, hiszen megadja a lehetőséget arra, hogy megtaláljuk azt a tevékenységet, amellyel valóban szívesen foglalkozunk, és ami boldoggá tesz minket.

Ezért is gondoltunk arra, hogy ebben a cikkünkben adunk néhány olyan tippet, amelyek segíthetnek átlendülni ezen az átmeneti állapoton.

Ne siessük el az álláskeresést!

Hacsak nem vagyunk teljesen tisztában azzal, hogy mit is szeretnénk csinálni, és mi fog működni a számunkra, jobb ha inkább egy kis időt szánunk az elmélkedésre, a gondolkodásra és a dolgaink átértékelésére.

Abban az esetben ugyanis, ha kétségbeesetten elkezdünk kutakodni a nyitott pozíciók után a GyongyosAllas és az egyéb népszerű állásportálokon, akkor azzal csak az energiánkat és az időnket vesztegetjük. Ennek a szétszórt megközelítésnek ugyanis általában egy demoralizáló elutasítás a vége.

Gondoljuk át, hogy miben vagyunk jók!

Koncentráljunk az erősségeinkre és a képességeinkre! Ismerjük meg önmagunkat, az értékeinket, a tehetségünket, és gondoljuk át, hogyan tudnánk hasznosítani azokat! Ez ugyanis megadja majd a választ arra, hogy milyen irányban is érdemes elkezdeni a keresgélést.

Ne fogadjuk el az első állásajánlatot!

Ha ügyesek vagyunk, és világos az, hogy mit akarunk, akkor biztosan lesz még több ajánlat is. Természetesen, ha azt érezzük, hogy ez a tökéletes szerepkör a számunkra, akkor nem szabad tétlenkednünk, fogadjuk el nyugodtan az állást!

De egyébként semmiképpen sem szabad megelégednünk a második legjobbal, ami ugyan rövid távon lehet, hogy megoldja a pénzügyi problémánkat, hosszú távon azonban csak boldogtalanságot okoz. 

Maradjunk pozitívak!

Tudjuk, ezt könnyebb mondani, mint megtenni. A számlák ugyanis csak folyamatosan gyűlnek, ami miatt dühössé, frusztrálttá vagy depresszióssá válunk. Ezeknek a negatív érzéseknek azonban semmiképpen sem szabad teret engedni. Tekintsünk inkább úgy erre a helyzetre, mint egy kihívásra, amit lehet, hogy nem azonnal, de egyszer biztos, hogy le fogunk győzni!

Abban az esetben, ha ez nem megy egyedül, akkor érdemes egy barát vagy egy szakember segítségét kérni, például egy life coach-ét. Ő ugyan nem mondja meg konkrétan, hogy mit kell tennünk, csupán a jól megfontolt kérdéseivel rávezet minket, és segít abban, hogy előássuk az erősségeinket és a problémamegoldó képességeinket.

Következtetés

Az elbocsátás tehát nem a vég, hanem egy kezdet, amely a kezünkbe adja a lehetőséget, hogy egy olyan munkát találjunk, amelyről mindig is álmodtunk. Ezért fontos, hogy használjuk ezt az időszakot arra, hogy rájöjjünk mit is akarunk, és próbáljuk meg úgy abszolválni, hogy közben pozitívak maradunk, és nem engedünk a félelmeinknek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-11-04 10:04:00
Korszerű irodabusz segíti a NAV pénzügyi nyomozóinak munkáját. Az elektronikus úton tárolt bizonyítékok gyors és hatékony lementésére hivatott mikrobuszt bűnügyi helyszíneken alkalmazzák a jövőben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS