Egyszerűen nincs jobb annál, mint amikor a frissen sült pogácsa illata belengi a konyhát. De ezt a sós aprósüteményt nem csupán az illata miatt szeretjük, hanem azért is, mert igazi „megúszós nasi”.
A legtöbben azonban, amikor úgy döntenek, hogy nem esznek több állati eredetű terméket, akkor feladják azt az elképzelést is, hogy ők valaha még fognak finom, puha és foszlós pogácsát enni.
Pedig ennek a sós sütinek a vegán módon történő elkészítése egyáltalán nem lehetetlen. Szükség van hozzá az Éléskamra finoman reform vegán lisztkeverékei között fellelhető pihe-puha pogácsa lisztkeverékre, amely mindenféle adalékanyagtól, tartósítószertől és allergéntől mentes.
Útmutató az elkészítéshez
Egy keverőtálba önts 250 grammot a fentebb említett lisztkeverékből, és ezt keverd össze 5 gramm gluténmentes porélesztővel! Majd ehhez adj hozzá 200 milliliter langyos növényi tejet, 20 milliliter friss citromlevet, és 100 gramm szobahőmérsékletű puha növényi margarint vagy kókuszzsírt, ha az jobban tetszik.
Továbbá, mivel a klasszikus pogácsatésztának rettentő jól áll a sajt, ezért érdemes 50 gramm növényi sajtot magába a tésztába is beletenni. Fontos azonban, hogy ne túl markáns ízű fajtát válassz, mivel az teljesen elviheti a tészta ízvilágát!
Aztán keverd össze alaposan a tál tartalmát, és pihentesd legalább 20 percet hideg helyen! Ezáltal fog majd ugyanis a tészta sűrűsödni. Miután letelt az említett időtartam, enyhén lisztezett felületen nyújtsd ki a kész tésztát, kend le olvasztott zsiradékkal, és hajtogasd egymásra minél több rétegben! Ezután nyújtsd körülbelül 15-20 milliméter vastagságúra, a tetejét pedig vágd rácsosra!
Ha ez megvan, akkor pedig már csak annyi dolgod maradt, hogy egy 3 vagy 4 centiméteres szaggatóval kivágd a pogácsákat. Mielőtt azonban betolod őket a sütőbe, hogy alsó-felső fokozaton 190 fokon 20-22 perc alatt készre süsd, növényi zsiradékkal kend le a tetejüket, és szórj rájuk növényi sajtot vagy magokat!
Ez a recept többféle változatban is elkészíthető
Ha te inkább ennek a sós aprósüteménynek egy másik verzióját részesíted előnyben, akkor nincsen kizárva az sem, hogy azt a fenti receptet alapul véve készítsd el.
Javasoljuk például a hagymás verziót! A hagymának ugyanis van egyfajta jellegzetes íze és illata, ami remekül feldobja majd a tésztát. Ennek köszönhetően önmagában majszolva is isteni finom. De egy jó nagy tányér forrón gőzölgő babgulyás mellé fogyasztva is mennyei.
Abban az esetben pedig, ha gazdaságosan szeretnéd kihozni a sütést, akkor a krumplis pogácsánál jobb megoldást nem is találhatsz. A végeredmény igazán omlós állagú, az ízvilága pedig egyszerűen felülmúlhatatlan lesz.
Bármelyiket is választod majd, a siker garantált
Akár a sajtos, a hagymás vagy a burgonyás verziót készíted el, biztosak vagyunk benne, hogy miután kisültek, nem sok fog belőle maradni a tepsiben. Sőt, lehet, hogy még néhány darabot el is kell dugnod a család elől, hogy neked is maradjon.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.