Bizonyára sokan írnak úgy önéletrajzot, hogy jó benyomást akarnak benne kelteni magukról a leendő munkáltatójuk felé. Ez természetesen nem baj, de mi van akkor, ha a bemutatkozást olvasó munkaügyest nem ez érdekli?
Mit írjunk hát bele, ha nem azt, hogy milyen jó tulajdonságokkal, képességekkel és készségekkel rendelkezünk, mennyi szakmai tapasztalatunk van? Nyilvánvalóan ezekre az információkra is szükség van rólunk, de kell, hogy legyen benne valami, amivel felkelthetjük az érdeklődést.
Regisztrált álláskeresőként a VeszpremAllas.hu oldalon válogathatunk a rengeteg álláshirdetés között és elküldhetjük önéletrajzunkat.
Mit akar rólunk tudni a munkáltató?
A munkáltatóknak olyan munkaerőre van szükségük, aki segíti és előreviszi a cégüket. Ehhez nemcsak gyakorlat kell adott területen, hanem olyan személyiség, aki elkötelezett és mindezt véghez tudja vinni.
Azokkal a tulajdonságokkal és hajlandóságokkal kell rendelkezni az álláskeresőnek, ami annak a bizonyos vállalkozásnak az üzletmenetét, bevételét, jó hírnevét és sikerét pozitívan befolyásolja
Tehát amit a HR-esek, cégvezetők valójában olvasni szeretnének az önéletrajzban, az nem más, mint annak módja, hogyan tud a pályázó aktívan szerepet vállalni ebben a minőségben. Teljesen mindegy, hogy milyen pozícióra jelentkezünk, a lényeg ugyanaz. A munkáltatót az érdekli, mi mivel járulunk hozzá a cég sikeréhez és fejlődéséhez.
Pontosítsuk erősségeinket!
Gondoljuk át, hogy a vállalkozás profilja milyen jellemzőket kíván meg tőlünk. Nézzünk magunkba, mire érezzük magunkat képesnek, semmiképpen se állítsunk valótlant!
Amennyiben megjelölünk valamilyen kompetenciát, azt mindig támasszuk alá konkrét példával! Írjuk le, hogy korábbi munkahelyünkön hogyan, minek a segítségével valósítottuk meg a célokat.
Egyéni készségeknél feltüntethetjük például: „Microsoft Office, Internet – könnyen elsajátítom számítógépes programok kezelését.” Ez a megjegyzés akkor lehet nagy segítség, ha a cégnél egy számunkra eddig ismeretlen programon kell dolgozni.
Néhány felhasználható példa:
Kiváló szóbeli kommunikációs készség – Nagyon szeretem az embereket, mindig emberközeli munkát végeztem.
Vezetői készség – Munkám hozzájárult az üzlet tervezett forgalmának teljesítéséhez, melyet rendszeresen túlóra vállalásával, körültekintő rendeléssel és kiváló szervezőkészségemmel értem el.
Pontos vagyok – Pénztárosként mindig hiánytalan volt a kasszám.
Nyugodtság – Soha nem volt konfliktusom egyetlen munkatársammal sem.
Írásbeli kommunikáció – Eredményesen bonyolítottam a cég levelezését az ügyfelekkel.
Önálló munkavégzés képessége – Egyedül végeztem a munkám, feljebbvalóim rendszeres kontrollja alatt.
Empátia – Tökéletesen megértettem mindig, hogy mi az ügyfelek igazi problémája. (Pl. ügyfélszolgálatosként)
Precizitás – Adatrögzítőként a legkisebb hibaszázalékkal dolgoztam a cégnél.
Ez csak néhány példa, ezek alapján állítsuk össze a saját jellemzőinket személyre szabottan és bátran írjunk bele néhányat az önéletrajzunkba!
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.