Talán többünkkel előfordult már, hogy egyszerre két munkalehetőségünk is adódott, és ilyenkor nem feltétlenül volt könnyű a döntés. Van olyan, hogy egy ideig hiába próbálkozunk, mindenhol ajtót mutatnak nekünk, aztán hirtelen több helyről is pozitív válasz érkezik.
Ha a másik fél már letette a voksát mellettünk, akkor a döntés innentől kezdve kizárólag a mi kezünkben van. Ha egyszerre két munkahelyet is sikerült találnunk a GyorAllas.hu oldalán és mind a kettő szívesen alkalmazna minket, akkor kezdhetjük törni a fejünket.
Mi alapján hozzuk meg a választásunkat, hogy hosszú távon is eredményes legyen az együttműködés a munkáltatóval? Honnan tudhatjuk, melyik cég lesz számunkra kedvezőbb? Nehéz kérdések ezek, de hogy ne legyenek álmatlan éjszakáink, mélyedjünk bele a témába egy kicsit jobban!
Milyen szempontokat mérlegeljünk?
Mivel mindannyian pénzből élünk, ezért mindenképpen jelentős szempont a bérezés. Ennek figyelembevételekor azt is tartsuk szem előtt, hogy vajon milyen lehetőségeink vannak az adott cégnél a későbbiek során.
Közép- és hosszú távon is érdemes átrágni magunkat azon a kérdésen, hogy van-e lehetőség feljebb kerülni a ranglétrán, annak mekkora az esélye, és nem mindegy az sem, hogy mindez mennyi idő alatt történhet meg. Magasabb beosztásban ugyanis magasabb fizetésre számíthatunk, így lehetséges, hogy a későbbiekre nézve jobb választás egy most kevesebbet nyújtó munkáltató, akinél viszont adott a karrierút rövid időn belül is akár.
Merjünk kérdezni!
Ezzel kapcsolatban bátran tegyünk fel kérdéseket az állásinterjú során! A saját kérdéseinkre többnyire a beszélgetés végén van lehetőségünk, semmiképp ne vágjunk az interjút készítő munkatárs szavába!
Kérdezzük meg például azt, hogy az előző munkavállaló mennyi ideig töltötte be ezt a pozíciót. Ebből már körvonalazódhat, hogy milyen gyorsan lehet megmászni azt a bizonyos ranglétrát.
Nézzük meg mélyebben, mit érzünk adott munkáltatónál!
Kritikus pont, hogy milyen a vállalati kultúra, a cég szemléletmódja és miképpen működnek a hétköznapok a cégnél. Erre is nyugodtan rá lehet kérdezni, hogy pontosan mire számíthatunk egy átlagos hétköznapon, illetve milyen kihívásokkal kell esetleg szembenéznünk. Ha nem érezzük vállalhatónak, akkor még továbbállhatunk.
Nem utolsósorban pedig nézzük meg, hogy mik a megérzéseink: melyik állásinterjún éreztük magunkat komfortosabban, hol voltak jobb érzéseink, hol éreztük magunkat magabiztosabbnak, örömtelibbnek? Ami könnyű és teres, az lesz számunkra az igaz.
Hozzuk meg a döntést!
Ha mindent számításba vettünk, akkor nagy eséllyel sikerült eldönteni, melyik munkahelyen szeretnénk tovább építeni a karrierünket. Végülis ez a kisebb probléma azzal szemben, amikor egy lehetőséget se kapunk.
Ha kell, írjuk le a felsorolt tényezőket, válaszokat, megfigyeléseket és gondolkodás helyett inkább aludjunk rá egyet, ha kaptunk elég időt a válaszadásra. Tiszta fejjel sokkal könnyebb a választás és produktívabb döntéseket hozhatunk, ami egyenes út a sikerhez!
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.