Hogyan segítenek az elemzések az üzleti döntésekben?

Hogyan segítenek az elemzések az üzleti döntésekben?
2023. 10. 05., 05:45

Egy cég életében számtalanszor jöhet olyan helyzet, hogy új partner kiválasztására van szükség. Azonban a helyes döntést gyakran nehezebb meghozni, mint azt elsőre gondolnánk. Az egésznek az alapja a megfelelő információk megléte, amit ma már hatékonyan beszerezhetünk, sőt összehasonlító elemzéseket is végezhetünk.

Elemzésekkel a döntés is egyszerűbb lesz

Hatalmas értéket képvisel az üzleti életben az információ, olyannyira, hogy ezt gyakran még pénzben is nehéz kifejezni. Ezért is előnyös a Credit Online elemzések szolgáltatásának használata, aminek köszönhetően bárhol, bármikor, pár kattintás alatt részletes összehasonlítást végezhetünk két cég között.

Egy ilyen összehasonlító elemzésnek rengeteg előnye van. Például berakhatjuk a „két oldalra” saját cégünket, valamint az egyik versenytársunkat. De ez lehet akár két tetszőleges vállalkozás is, vagy ha éppen új beszállítót, üzleti partnert keresünk, akkor így megvizsgálhatjuk a potenciális jelölteket. Pontosan láthatjuk, hogy melyik cég melyik területen teljesít jobban. A saját piaci helyzetünkről is kaphatunk egy részletesebb képet, hogy esetleg mi az, amiben valamelyik versenytárs előrébb jár.

Ha új piacra akarunk belépni, ezzel jobb helyzetbe pozícionálhatjuk magunkat már indulásnál. Tisztában leszünk azzal, hogy mégis melyik az a szereplő, aki kiemelkedik a mezőnyből, valamint láthatjuk, hogy a saját teljesítményünk „mire elég”, honnan indulunk. Releváns képet kapunk arról, hogy mégis melyik cégre kell odafigyelni a működés során, de akkor is jól jönnek az összehasonlító elemzések, ha éppen felvásárlást tervezünk. Ezzel könnyebben meghatározhatjuk az ideális célpontokat.

Mit tud nyújtani az összehasonlító elemzés?

Természetesen mindennek az alapja a rengeteg információ. Az összehasonlító elemzés nagyon részletes, mivel megtalálhatjuk benne majd az adott cég alapadatait, hitelkeretét, besorolását és ezenkívül még tizenkét darab pénzügyi mutatót is.

A paraméterek között szerepel az üzemi tevékenység eredménye, az értékesítés nettó árbevétele, az adózás előtti eredmény, az adózott eredmény, a jegyzett tőke, a saját tőke, a személyi jellegű ráfordítás, az anyagi jellegű ráfordítás, a likviditási ráta, a tőkeellátottság és az EBITDA.

Ezen információk segítségével már egyértelműen meg fogjuk határozni azt, hogy mégis melyik vállalat teljesít jobban, ki reagált jól a piaci változásokra és ki van emelkedő pályán.

A hiteles információ mindennek az alapja

Fontos, hogy olyan szolgáltatást, rendszert válasszunk, amelyben naprakész és egyben hiteles céginformációk találhatóak. Ezzel rengeteg időt spórolhatunk magunknak, mivel nem kell azzal törődni, hogy egyesével ellenőrizzük az egyes adatok hátterét, valódiságát. Sokkal több időt fordíthatunk magára az információk feldolgozására és a döntés meghozatalára.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 11., 11:11
A november 2-án kezdődött év végi kgfb-kampány első hetében a személygépkocsival rendelkező ügyfelek 32 800 forintos átlagdíjon kötöttek új szerződést, miközben biztosítójuk átlagosan 46 600 forintos indexdíjat ajánlott számukra, így a biztosításukat lecserélők átlagosan 29,6 százalékot spórolhattak – tájékoztatott saját adatai alapján az Insura.hu biztosításközvetítő.
2024. 11. 10., 19:50
Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásokat segítve innovációs törekvéseikben – tájékoztatott a Kulturális és Innovációs Minisztérium.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS