Bár a mai redőnyök már a legmagasabb minőségű alkatrészekkel készülnek, de ennek ellenére bármikor előfordulhat az, hogy például a redőnygurtni, illetve a zsinór megadja magát. Ezeknek a cseréje azonban nem egy nagy ördöngösség, akár te magad is meg tudod oldani.
A mai cikkünkből pedig megtudhatod, hogy hogyan is néz ki ez a folyamat, és mire lesz hozzá szükséged.
Állapítsd meg, hogy mi okozhatja a galibát!
Egyes hibák ugyan nyilvánvalóak lehetnek, de bizonyos esetekben szükség lehet arra, hogy alaposabban is szemrevételezd a problémát. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy elszakadt vagy leugrott a redőnyzsinór/gurtni a tárcsáról, vagy maga a redőnyautomata hibásodott meg, és ezért nem húzza be a szalagot.
Mire lesz szükséged a redőnygurtni cseréjéhez?
A redőnygurtni cseréjéhez a legfontosabb kellék egyértelműen maga a gurtni, amit beszerezhetsz a Lakberbazár redőnyalkatrész kínálatából is. Egy általános ablak esetében körülbelül 4,5 méterre lesz szükség, az ajtókhoz vagy a két méternél magasabb ablakokhoz pedig legalább 5 méterre.
Emellett nem árt még, ha a rendelkezésedre áll egy létra, ami biztonságos és stabil, egy mérőszalag, egy vágószerszám és egy csavarhúzó is a redőnytok kinyitásához.
Redőnygurtni cseréje lépésről lépésre
Miután odakészítetted a szükséges kellékeket magad köré, először is engedd le a redőnyt, és rögzítsd a gurtnit az automatánál egy csipesszel vagy csomóval, hogy ne fusson bele az automatába, mikor elvágod! Amennyiben már eleve el van szakadva, illetve befutott, akkor egy új automatára is szükség lesz.
Majd nyisd ki a redőnyszekrényt, és ha még nem szakadt el, akkor vágd el a gurtnit! Majd ezzel próbáld meg behúzni az újat a szoba felé! Abban az esetben, ha ez nem opció, akkor használj egy kellően merev drótot a befűzésére!
Ezt követően akaszd le a fédereket a tengelyről, és fűzd ki a tárcsából a gurtni maradékát! Ha olyan a tárcsa, hogy ez nem valósítható meg, akkor ki kell venned a tokból a tengelyt, méghozzá úgy, hogy a dugó rögzítőszegecseit lefúrod.
Aztán fűzd bele a tárcsába az új gurtnit, és tekerd fel hatszor - magasabb redőnyök esetében kilenc tekerésre is szükség lehet! Végül akaszd vissza a fédereket a tengelybe, zárd vissza a redőnyszekrényt, fűzd be a gurtnit az automatába, és húzd fel a redőnyt!
Ha nem hozzáférhető helyen van a redőny
Ha az emeleten van a redőny, vagy más okból nem tudsz megfelelően hozzáférni, akkor a fentebb leírt folyamat némileg módosul.
Először is szereld le a redőnyt a helyéről, majd végezd el a gurtni cseréjét a redőnyben az előzőleg leírtak szerint! Ezt követően húzd fel a redőnyt a tokba, fűzd be a gurtnit a tokba, és szereld vissza a redőnyt! Végül pedig fűzd be a gurtnit az automatába!
Ezt a fajta szerelést azonban csak azoknak érdemes elvégeznie, akiknek valóban biztos keze van, mivel a külső tokos redőnyök javítása balesetveszélyes is lehet. Ebben az esetben tanácsos inkább szakembert hívni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.