Hogyan burkolj úgy, mint egy profi?

Hogyan burkolj úgy, mint egy profi?
2022. 07. 06., 04:30

Az építkezések vagy felújítási, átépítési munkálatok során előbb vagy utóbb szinte mindig sor kerül a burkolásra. Ez az a munkafolyamat, amikor a falra vagy a padlóra burkolatot teszünk. Egyrészt azért, hogy védjük őket, másrészt pedig azért, hogy esztétikus végeredményt érjünk el.

A burkolás elvégzéséhez nem feltétlenül kell szakembert hívnunk, azt mi magunk is meg tudjuk csinálni. Csak egy kis kézügyesség kell hozzá és persze nem árt, ha tisztában vagyunk a burkolás tudományának alapjaival.

Ezt a cikket azért készítettük, hogy elmondjuk, hogyan tudsz úgy burkolni, mint egy igazi profi. Szó lesz arról, hogy pontosan mivel kell kezdened a munkát, és hogyan kell leraknod a padló- és csempelapokat. Mindezek mellett pedig azt is elmondjuk, hogy milyen eszközökre lesz szükséged a munkához. Ha ezeket be is szeretnéd szerezni, akkor a Bíborfesték Üzletház burkoló szerszámok menüpontjában megteheted.

Milyen eszközökre van szükséged a burkoláshoz?

A burkoláshoz első körben a padló-, illetve csempelapokat érdemes beszerezned. Pontosan mérd le, hogy mekkora területet szeretnél befedni velük, és inkább több alapanyagot vegyél, mint kevesebbet. Így elkerülheted azt a kellemetlen helyzetet, hogy a munka kellős közepén elfogynak a lapok. Azokon kívül sarokprofilra, dekor csíkra és lábazati szegélyre is szükséged lesz.

A padló burkolása esetén kelleni fog mélyalapozó és aljzatkiegyenlítő massza is, hogy teljesen sima és egyenes legyen a talaj. Ha a falat burkoljuk, és találunk rajta egyenetlenségeket, akkor azokat is érdemes eltüntetni, például glettel. A ragasztáshoz speciális lap-, illetve csemperagasztó is kelleni fog, a fugázáshoz pedig fugahabarcsra is szükség lesz.

Ezeken kívül pedig a munkát a különböző burkoló eszközökkel tudjuk elvégezni. Ezek közül a legfontosabb a fogas spatula, a csempevágó, a csempe-csípőfogó, a kinyomópisztoly és a fugasimító. Nem árt, ha vízmérték, egyengető léc és mérőzsinór is van nálunk.

Hogyan kezdd el a munkát?

A lapok felragasztása előtt alaposan meg kell tisztítani a felületet. Nagyon fontos, hogy csak teljesen száraz, tiszta, zsír- és pormentes talajon, falon dolgozzunk. Az egyenetlenségeket, repedéseket el kell tüntetni, majd pedig le kell alapozni a felületet.

Hogyan rakd le a padlólapokat, csempéket?

A burkolást mindig középen kell kezdeni, majd onnan haladunk a szélek felé. A felületre először a ragasztót kell felvinni, amit szépen el kell simítani, hogy egyenletes legyen. Erre tesszük rá a lapokat úgy, hogy közben enyhén forgatjuk őket, és megtartjuk közöttük a kellő távolságot. Végül jöhet a fugázás, azaz a hézagok kitöltése és a felesleges habarcs letakarítása.

Láthatod, hogy a burkolás nem egy nagy ördöngösség, ha tisztában vagy azzal, hogy pontosan mi a munkafolyamat menete. Nagyon fontos, hogy kellő időt szánj az előkészületekre és mindig magas minőségű anyagokkal, eszközökkel dolgozz. Ha így teszel, akkor csodaszép végeredményt fogsz elérni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-11-04 10:04:00
Korszerű irodabusz segíti a NAV pénzügyi nyomozóinak munkáját. Az elektronikus úton tárolt bizonyítékok gyors és hatékony lementésére hivatott mikrobuszt bűnügyi helyszíneken alkalmazzák a jövőben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS