Fordítsunk időt a szakmai önfejlesztésünkre

Fordítsunk időt a szakmai önfejlesztésünkre
2023. 03. 05., 07:45

A mai dinamikusan változó gazdaságban és munkaerőpiacon a szakmai önfejlesztés elengedhetetlen. Ha egy pillanatra nem figyelünk, máris olyan technológiai és egyéb újítások jelennek meg, amikbe fontos minél hamarabb betanulnunk, hogy versenyképesek maradhassunk és megfeleljünk a felmerülő kihívásoknak.

Mi a szakmai önfejlesztés?

Röviden az, amikor valaki időt és energiát fordít arra, hogy folyamatosan tanuljon és fejlődjön egy adott területen, szakmában vagy bővítse ismereteit. Ez bármilyen területen történhet, például fejlődhetünk új technológiák megismerésével, vezetői készségeink fejlesztésével vagy nyelvtudásunk bővítésével, frissítésével, új nyelvek elsajátításával.

Rendkívül fontos a munkaerőpiacon, hogy ne csak a meglévő tudásunkkal próbáljunk boldogulni, mert az egy idő után elavulhat, elkophat, hanem ha csak apránként is, de folyamatosan gyűjtsünk új ismereteket.

Ennek hatására felkészültebbek leszünk, amikor valamilyen kihívással szembesülünk, javulhat a hatékonyságunk és nőhet szakmai presztízsünk.

Fejlődési lehetőségek

Aki nem képes lépést tartani a folyamatosan fejlődő technológiával, szervezeti fejlesztésekkel, stb, könnyen lemaradhat. Azonban számtalan lehetőség van arra, hogy fejlesszük magunkat. Részt vehetünk különböző szakmai fejlesztő programokon, például előadásokon, konferenciákon, online kurzusokon, tanfolyamokon és tréningeken.

Ez azonban nem minden. Akár napi pár perc olvasással (papír vagy digitális alapon) is olyan készségekre és képességekre tehetünk szert, amivel könnyebben boldogulunk majd a későbbiekben. Számtalan könyvösszefoglaló applikáció is létezik, ahol minden nap valamilyen új témába tanulhatunk bele, legyen szó pszichológiáról, gazdaságról, technológiáról vagy bármi másról.

A munkahelyi elégedettség és szakmai hitelesség növelése

Mind a saját önfejlesztésünk, mind a csapatunk fejlődésének támogatása kiemelt feladat. Az új készségek elsajátítása hozzájárul ahhoz, hogy az egyén izgalmasabb, nagyobb szakmai kihívásokat rejtő, motiválóbb feladatokon dolgozzon. Ezek hatására nőhet az elégedettség és boldogság, így akár a vállalathoz való hűség is.

A szakmai önfejlesztés előnye továbbá, hogy növeli az adott szakember piaci értékét. A digitális marketing, adatelemző és egyéb népszerű és hasznos ismeretek megszerzése nagyobb keresletet teremthet a szakember iránt a munkaerőpiacon. Ez abból fakad, hogy a legtöbb munkáltató képzett, aktuális ismeretekkel rendelkező munkaerőt keres, akik a friss ismereteiket képesek is alkalmazni a munkájukban. Ezt kamatoztathatjuk cégen belül más pozíciókban vagy új munkahelyen is.

Ha további fejlődési ötleteket keresel vagy úgy érzed, egyedül nem megy, keresd a Fiatal Női Vezetők Instagram és weboldalát.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.
2024-09-08 10:57:21
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS