Napjainkra jellemzővé vált, hogy egyre inkább a digitális világban élünk. Éppen ezért kiemelt fontosságúak lettek a társasjátékok, amelyek a szórakozáson keresztül mélyítik el személyes emberi kapcsolatainkat.
A kultúra része
Ezek a kellemes időtöltést biztosító játékok a kultúránk részévé váltak, elsősorban a társas kötődéseinkre gyakorolt hatása miatt. Szerepet kap a tanulásban és a szocializációban is.
A társasjátékok gazdasági szerepe is vitathatatlan. A köré épült piac a Words Rated prognózisa alapján 2030-ra elérheti a közel 26 milliárd dollárt, ami jól láttatja, hogy mekkora jelentőségük lett napjainkra.
Sőt, nem csupán ez bizonyítja, hanem az is, hogy erre specializálódott szakboltot, vagyis társasjáték szaküzletet is találunk, ahol jól felkészült eladók segítenek a kérdéseink megválaszolásában.
Azzal, hogy közösen játszunk, sokféle célt elérhetünk. Ápolhatunk hagyományokat, teremthetünk új világokat – ezzel fejlesztve a kreatív készségeinket –, és ami talán a legfontosabb, mindezt együtt tehetjük a szeretteinkkel, a barátainkkal vagy bármely, számunkra fontos közösség tagjaival (gondoljunk csak egy munkahelyi csapatépítőre).
Társasjáték a gyermekkorban
A gyermekkor idején fontos lenne sok társasjátékot játszani, mert rengeteg készség elsajátítható a segítségével. Fejleszti a társas kapcsolatokat, a kritikus gondolkodás és problémamegoldó-készség megfelelő kialakulásában is hasznos támasz lehet, de fejlesztheti a beszéd- és a motorikus készséget, valamint a képi világ kifejlődését is.
Akár a generációs távolság leküzdésében is jól működő eszköz lehet. Ha a család apraja-nagyja leül egy társasjátékot játszani, az mindenki számára kellemes élmény lesz.
Közösségi élmények
Társasjátékot játszani, személyesen részt venni egy programban a társainkkal, mindenki számára ugyanazt jelenti. Ezek az alkalmak olyasmit adnak, amit nem lehet letölteni sehonnan, de nagy szükségünk van rá. Mert a személyes kapcsolatok kialakítására és ápolására nagyon nagy szükségünk van. Nem csupán a játék öröme és a vele járó jutalomérzet miatt fontos ez számunkra, hanem része egy kulturális élménynek is.
Ezen túlmenően a társasjátékok olyan képességeket fejlesztenek, amelyek a mindennapi életünk során is hasznosak lehetnek számunkra. Ezeket a képességeket kamatoztathatjuk később a tanulásban és interperszonális, azaz emberek közötti kapcsolatainkban egyaránt.
Ilyen készség a jó stratégiai gondolkodás, a helyzetfelismerés, a csapatmunka, a kritikus gondolkodás. Mind olyan tulajdonság, amely megkönnyítheti az életünket akár az iskolában, akár a munkahelyen, de még a családban is.
Ma már számtalan variációban érhetők el a játékok. Válogathatunk aszerint is, hogy családi társast szeretnénk-e, vagy csak pároknak szólót, de a kiválasztás szempontja lehet az is, hogy stratégiai, kaland- vagy szerencsejáték illik-e inkább a hangulatunkhoz. A hangsúly úgyis a játék örömén lesz – a többi pozitív hozadéka már csak ráadás!
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.