A karórák működési mechanizmusa többféle lehet. Mindegyiknek megvan a maga előnye és persze a hátránya is, ezáltal pedig érdemes alaposan megfontolni, hogy mely technológia mellett tesszük le a voksunkat.
Cikkünkben a solar szerkezeteket vesszük górcső alá, megnézzük, hogy mik az előnyei, mire kell velük kapcsolatban odafigyelni, illetve ajánlunk néhány márkát is, amik különösen jók ebben a szegmensben.
Az óraszerkezetek
Az Órashop.hu karórái között megtalálhatjuk mind a mechanikus, mind pedig a digitális órákat, azonban ezeken belül is többféle technológia működtetheti a szerkezetet. A klasszikus mechanikus szerkezetek apró fogaskerekek segítségével mozgatják a mutatókat, melyeket egy megfeszült rugó hajt. A rugó feszítését végezhetjük kézzel, vagyis a korona felhúzásával, de történhet automatikusan is, a kéz mozgása közben. A kvarc szerkezetekben egy apró kvarckristály adja a másodpercenként jelet az oszcillátor számára, a mutatókat pedig elem segítségével léptetik.
Hogyan működik a solar szerkezet?
Ezekben az órákban napelem található, ez pedig képes arra, hogy a fényenergiát elektromos energiává alakítsa, mely egy beépített akkumulátorban tárolódik. A napelem számára teljesen lényegtelen, hogy a fény mesterséges vagy természetes eredetű, mindkettővel tökéletesen működik.
Amíg fény éri, addig tölti a saját akkumulátorát, amint sötétbe kerül, ezt az energiát használja fel, még hosszú időn keresztül. Ha egy fiók mélyére kerül, akkor is tovább működik, akár 6 hónapon át.
Mik a solar időmérők előnyei?
Rengeteg előnye van ennek a szerkezetnek, a legfontosabb a gyakorlatilag gondozásmentes működés megvalósítása. Nem kell felhúzni, nincs szükség óraforgatóra, de még elemcserével sem kell bajlódni. A megvásárolt ketyegő folyamatosan működik, főleg, ha nem tesszük el egy sötét helyre, de még ebben az esetben is hónapokig fog működni.
Míg egy használaton kívüli automata néhány nap múlva megáll, ha a járástartalék ideje letelik, addig a solar órák akár hat hónapig is tovább működnek, akkor is, ha semmilyen fény nem éri őket.
Ezek az időmérők ilyen értelemben környezetvédőnek is tekinthetők, mivel nincs bennük elem, amely lemerülése után veszélyes hulladékként kezelendő, valamint nem fognak lemerülni sem, mint egy kvarcóra.
És most nézzük meg, melyik az egyik legjobb solar szerkezet!
A Seiko az egyik legkedveltebb óramárka, mely minden óraszerető ember szívét megdobogtatja. Ez persze nem véletlen, a márka hosszú évtizedek óta van a piacon, és Japán egyik legmagasabb kvalitású gyártója. Az általuk előállított vekkerek kimagasló színvonalúak, és mindig igyekeznek újabb technológiák kifejlesztésében részt venni. A Seiko szerkezetei pontosak, megbízhatóak, modernek és ráadásul többféle árkategóriában is elérhetőek. Érdemes tehát rápillantani a Seiko vekkereire abban az esetben, ha solar technológiájú változatot keresünk.
A solar szerkezetek gyakorlatilag gondozásmentesek, rendkívül pontosak, ezért mindenképpen érdemes átgondolni alkalmazásukat, ha óravásárlás előtt állunk.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.