Az olyan vállalkozásokban, ahol húsfeldolgozás történik, elengedhetetlenek az éles, jól karbantartott henteskések. Lehetővé teszik ugyanis, hogy a szakemberek pontosan és hatékonyan tudjanak dolgozni, amellyel minimalizálható az anyagveszteség, és növelhető a termelékenység.
Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai összefoglalónkban összegyűjtjük a legtöbbször használt, legkeresettebb késeket, amelyek mindegyike kapható egyébként az ArthurMarket kés és bárd kínálatában, és egy általános leírásban összeszedtük, hogy melyik mikor lehet hasznos.
Kezdjük a csontozókésekkel!
Ezek a kések éles heggyel, elkeskenyedő pengével és kiemelten ergonomikus kialakítással rendelkeznek, amelynek köszönhetően a hús könnyedén, minimális veszteség mellett leválasztható a csontokról.
A hosszúságuk általában 10 és 18 centiméter között mozog, és tartós rozsdamentes acélból készülnek, mivel ez az anyag ellenáll az oxidációnak és a korróziónak, így nem fog elszíneződni vagy megrongálódni a használat során.
A csontozók merevebb és a félflexibilis változatai a sertés- és a marhahússal való munka során ideálisak, míg a flexibilis, puha vagy oldalsó irányba rugalmas kések a baromfi és a halhús feldolgozása esetén hatékonyak.
Folytassuk a szúrókésekkel!
A szúrókéseknek egyetlen feladata van, ami nem más, mint az állat minél humánusabban történő szúrása és a nyaki ütőér átvágása. Ezért is rendelkeznek egyenes, hegyes kialakítású pengével, amely egy csúcsba fut.
Ami pedig az anyagát illeti, minden körülmények között merev acélból készül, amely semmilyen irányba sem flexibilis, ezáltal garantálva a nagy élességet, a jó élezhetőséget illetve a korróziómentes, higiénikus kialakítást.
Hogy melyik szúró lesz a legideálisabb, az leginkább a leölt állatok súlyától és életkorától függ. Ezek a tényezők ugyanis befolyásolják a penge hosszát, vastagságát és a hegyének ívét, illetve a kés nyelének kialakítását.
Végül jöjjenek a szeletelők!
A szeletelőkéseket leginkább az különbözteti meg egy hagyomány konyhakéstől, hogy hosszabbak, így könnyebben lehet velük húst kockázni, zöldséget aprítani vagy csíkokra vágni, kenyeret szelni, vagy mondjuk sajtot szeletelni.
Mivel nagy erőfeszítést végzünk velük sokszor nedves, zsíros körülmények között, így a gyártók csúszásmentes markolattal látják el őket.
De nem feledkezhetünk meg a hosszú, vastag pengéjükről sem, amely többnyire 18 és 21 centiméter hosszú, oldalirányba merev, és a hegye elkeskenyedő, bár nem annyira, mint az előző pontban említett szúrókéseké.
Természetesen ezenkívül még rengeteg típusú kés érhető el. Ott vannak például a filéző- és a tőrkések, a fűrészek és fűrészlapok, a szakácskések, a bárdok és a japán kések, amelyek részletes ismertetésével jó néhány cikket meg tudnánk még tölteni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.