Rangos díjat kapott a Hungarian Startup University Program

2021. 12. 07., 08:28

A fiatal innovátorokat támogató Hungarian Startup University Program (HSUP) kapta idén a „Most Innovative Business Development Project of Europe 2021” díjat. A rangos nemzetközi elismerést a program egyik alapítója, Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency vezérigazgató-helyettese vehette át a 2021-es Fiatal Vállalkozók Hete keretében.

A HSUP Magyarország első egységes felsőoktatási szintű startup programja, közös platformként fogja össze az ökoszisztéma minden szereplőjét a pénzügyi befektetőktől, vállalkozóktól az egyetemeken, hallgatókon át a szakmai partnerekig, mentorokig. 

A program egy két féléves e-learning képzés keretében, saját fejlesztésű módszertannal népszerűsíti a problémamegoldó gondolkodásmódot. A szabadon választható elméleti tárgy kontaktórák nélkül, akár egy okostelefon segítségével is elvégezhető. A nyertes ötlettel rendelkező vagy nyertes csapatban dolgozó fiatalok gyakorlatorientált, élményalapú második félévben vesznek részt kiemelt ösztöndíjjal, hogy a tanulmányaik mellett csak a projektjükre összpontosíthassanak. A tanév zárásaként a kész projektmunkákat befektetőknek, üzleti angyaloknak és inkubátoroknak mutatják be, akik hasznos visszajelzésekkel és a legjobbak számára szakmai felajánlásokkal járulnak hozzá a folytatáshoz.

A díjat alapító Jeune – Európai Fiatal Vállalkozói Szövetség célja, hogy új és meglévő globális kapcsolatokat építsen ki a fiatal vállalkozók készségfejlesztésével foglalkozó civil szervezetekkel, kormányzati intézményekkel és vállalatokkal. A közel 30 éves szervezet húsz országból több mint másfél millió fiatalt képvisel, együttműködik a vállalkozói tevékenységgel kapcsolatos közös kutatásokban.

„Komoly elismerés, hogy nemzetközi szinten is felfigyeltek egy fiatal innovátorokat támogató magyar programra.   A kormány célja, hogy az egyéni kiválóság támogatásával is erősítse az egyetemek tudományos-alkotói teljesítményét, ösztönözze a kutatás-fejlesztés és az innováció új generációinak kinevelését. A Hungarian Startup University Program tavaly októberében 21 egyetem bevonásával és több mint 2100 hallgatóval indult. A kezdeményezés népszerűségét mutatja, hogy a második, idei tanévet már  27 egyetemmel és több mint 4000 hallgatóval kezdtük meg” – hangsúlyozta Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára.

„A hallgatói csapatok eddig közel 300 millió forint ösztöndíjat, 100 sikeres projektmunkával több mint 100 millió forint befektetést és a startup versenyeken több tucat dobogós helyezést érdemeltek ki. Az idei tanévben közel egymilliárd forint ösztöndíj vár a diákokra, amely közel 300 új projekt finanszírozását teszi lehetővé” – tette hozzá Kölkedi Krisztián. (ITM)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-03 11:48:28
Melyik beszállító ne ismerné a végeláthatatlannak tűnő procedúrát, amíg egy multi céghez bekerül? Sok esetben protekció vagy ismeretség nélkül szinte lehetetlen eljutni az illetékesig. Ezen próbál segíteni egy újonnan indult ingyenes online platform.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS