Pénzügyi tudatosságra nevel egy új magyar applikáció

2021. 08. 23., 19:00

Világviszonylatban is egyedülálló az a magyar fejlesztésű applikáció, amelyet két pénzügyi szakember alkotott meg, hogy segítsenek vele megalapozni a gyerekek pénzhez való viszonyát.

Hogyan magyarázzuk el a gyerekeknek a pénz értékét a mindennapokban, és mivel lehet motiválni őket? Milyen formában jelenjen meg a zsebpénz az életünkben? Ilyen kérdésekben segít az ingyenesen letölthető MoneyMate.

A magyar fejlesztésű applikáció egyedülálló funkciókkal segíti a gyerekeket a pénzük beosztásában, a szülőknek pedig átlátható, következetes jutalmazórendszert kínál.

Az általános iskolai oktatásból ugyanis régóta hiányzik a pénzügyi nevelés, míg a szülők részéről sokszor tapasztaljuk, hogy nincsenek szabályok, meghatározott keretrendszer. Ezt igyekszik megváltoztatni Kovács Gábor, aki kontrollerként számos nagyvállalat gazdálkodását segítette hatékonyabbá tenni és Pap Dávid, aki kockázatkezeléssel is foglalkozott.

A két édesapa hamar felismerte: nincs olyan gyerekeknek szóló pénzügyi applikáció, ami igazán megfelelne az igényeiknek. Ekkor döntötték el, hogy szeretnék egy saját megoldással segíteni a közösséget, szülőket és gyerekeket egyaránt.

“Amikor szülőként alkalmazásokat keresgéltünk, amelyek pénzügyi önállóságra nevelik a gyerekeket, még angol nyelven sem találtunk olyat, ami megfelelt volna az elképzeléseinknek” – mondja Pap Dávid. Ezek az appok ugyanis főleg a zsebpénz beosztása köré épültek, a szakember azonban úgy látja: az “ingyen pénz” nem feltétlenül segít a gyerekeknek megtapasztalni a pénz értékét.

Játékos jutalmazórendszer motivál a teljesítményre

A MoneyMate arra is lehetőséget ad, hogy a gyerekek akár maguk könyveljék a bevételeiket és kiadásaikat. A cél nem csupán a családon belüli pénzügyek átláthatóbbá tétele, hanem az is, hogy tudatosabb, szabadabb embereket neveljünk a gyerekeinkből, akik nem adósodnak el, így életpályát is kötetlenebbül választhatnak majd maguknak.



“Mi nem azokat a tevékenységeket erősítjük, amikről úgy gondoljuk: alap, hogy egy gyerek elvégezze, mint például, hogy rendben tartsa a szobáját. Inkább azokat, amelyek ténylegesen a javára válnak. A gyereket a rövid távú céljai elérésével motiváljuk, míg szülőként az elvárásainkat a hosszútávú célokat szem előtt tartva támasztjuk. Mindezt úgy, hogy közben pénzügyi tudatosságra is szeretnénk nevelni” – mondja az apa.

A MoneyMate a pénzgyűjtő funkciók mellett arra is lehetőséget nyújt, hogy a szülő egyéb eszközökkel is motiválja a gyerekeket: a pénz mellett így például digitális matricákat gyűjthetnek a különböző tevékenységek elvégzésével, amelyekből meghatározott darab “váltható be” egy-egy kedvezményre vagy ajándékra a szülőnél.

“A digitális matricákat mi az ötéves kisfiammal is használjuk. Fontos, hogy már akár egy óvodás gyerek szemléletében is megjelenhet, hogy a célokért meg kell küzdeni. De a matricákat a tízéves lányom is gyűjti: ő az olvasásért cserébe kapja azokat, mivel korábban nem szeretett olvasni. Amióta viszont bevezettük ezt a rendszert, a hétköznapi céljai elérésén túl szépen haladunk azzal is, hogy az olvasás a napi rutin részévé váljon” – mondja az apa, aki szerint ez a játékos rendszer abban is segít, hogy kirobbantsa a gyerekeket az xbox vagy az ipad elől.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-01 18:40:00
Az MNB összesen 15 millió forint bírságot szabott ki a K&H Biztosító Zrt.-re, többek között a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződések állománykezelésével összefüggő, egyes élet- és nem-életbiztosítási termékek biztosítási feltételeihez kapcsolódó informatikai biztonsági, illetve a vállalatirányítási területet érintő hiányosságok miatt.
2023-12-01 17:55:00
„Az AI rendszerek kiváló eszközök lehetnek az auditori munka során, mivel segíthetnek a hatékonyabb kommunikációban, információgyűjtésben és problémamegoldásban – a szakértő könnyvizsgálót azonban nem tudják helyettesíteni.”

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS