Palkovics: Kelet-Magyarország öt éven belül elérheti a nyugati országrész iparosodottsági szintjét

2022. 03. 28., 07:39

Öt éven belül Kelet-Magyarország iparosodottsági szintje elérheti a nyugat-magyarországit – mondta az innovációs és technológiai miniszter egy vállalkozói fórumon vasárnap a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szerencsen.

Miskolc fejlődésével Borsod-Abaúj-Zemplén megye komoly előrehaladást ért el, a térség a teljes ipari kibocsátás 8,5 százalékát adja jelenleg és hasonló potenciál van a Nyírségben, Hajdú-Bihar megyében, illetve Békéscsaba környékén is, ahol ilyen fejlődés korábban nem volt tapasztalható – emlékeztetett Palkovics László.

Rengeteg beruházás zajlik jelenleg Miskolcon, Nyíregyházán, Debrecenben és Békéscsabán, a beruházások elkészülte utáni teljes termelési érték ki fogja egyensúlyozni Nyugat- és a Kelet-Magyarország közötti iparosodottsági különbséget. A miniszter példaként említette a BMW debreceni, egymilliárd euró értékű beruházását, amely mellett több multinacionális vállalat is jelentős összegű fejlesztést indított el a régióban, ilyen például a Continental vagy a ThyssenKrupp. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS