A leggyakoribb jele annak, hogy kiberbűnözők próbálkoznak nálunk, egy olyan e-mail, webhely vagy telefonhívás, amely bejelentkezési információkat kér.
Naponta milliós nagyságrendben tapasztalja levélfiókok eltérítését a Google és a Microsoft. A többfaktoros azonosítás használatával (ha van ilyen) jelentősen csökkenthetjük a kockázatot – írja a Computerworld.
A csalók egyre gyakrabban telefonon keresik meg áldozataikat, és ismert cég vagy bank nevében mutatkoznak be, majd adategyeztetésre hivatkozva kérnek bizalmas információkat.
Szinte az összes pszichológiai trükknél nyomásgyakorlást alkalmaznak a kiberbűnözők. Valamilyen vészhelyzetre hivatkoznak. Például azzal fenyegetnek, hogy zárolják a fiókot, ha nem adjuk meg a bejelentkezési azonosítót. Vagy: bizonyítsuk adatokkal, hogy mi vagyunk a fiók vagy számla jogos tulajdonosai, különben megszüntetik azt.
Ilyenkor sokan kapkodni kezdenek, és rosszul cselekednek. Az Üzletem tapasztalatai szerint az esetek többségében elég, ha ilyenkor újraindítjuk a mobilt vagy a számítógépet.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.