Mi lesz veled, bitcoin?

2021. 10. 11., 12:15

A világ legnagyobb kriptopénzének, a bitcoinnak a készlete 21 millió érmében van maximalizálva, amelynek közel 90 százalékát már kibányászták.

A pénz más formáival, köztük a fiat valutákkal ellentétben, amelyeket a központi bankok szeszélye szerint nyomtathatnak, a bitcoin készlete korlátozott, a feltaláló Satoshi Nakamoto által 21 millió érmében maximált – írja a Computerworld.

Ez azt jelenti, hogy mindig csak 21 millió bitcoin lesz forgalomban. Az Investopedia adatai szerint 2021 augusztusára körülbelül 18,7 millió bitcoin állt rendelkezésre, és már csak mintegy 2,3 millió bitcoin maradt bányászásra.

Sokan azt jósolják, hogy a kriptopénz ökoszisztémája átalakulhat, ahogyan az identitása is átalakult. Eredetileg napi tranzakciókat bonyolító fizetőeszközként vezették be, de később inkább befektetési eszközként talált nagyobb népszerűségre.

A bitcoin szűkössége és emelkedő ára vonzza a spekulatív befektetőket, akiknek a fogadásaik volatilis árfolyam-ingadozásokhoz vezetnek, ami elvonja a komoly befektetőket a kriptovalutától. A Bitcoin árfolyama idén a februári 60 000 dolláros csúcsértékről a nyár folyamán ennek felére esett, majd a héten ismét 55 000 dollárra emelkedett érménként.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS