Már közel 150 milliárd forint a legsikeresebb cloud alapon működő magyarországi cégek értéke

2022. 05. 05., 13:17

Az amerikai The Cloud 100 lista mintájára idén először Magyarországon is összegyűjtötték a legsikeresebb felhőtechnológiát használó szolgáltatókat. A hazai összeállításban szereplő cégek összbevétele a lezárt üzleti évük alapján 148,6 milliárd forint volt, ami – bár nem összevethető az évek óta listázott amerikai vállalatokéval –, figyelembe véve a fejlődés ütemét, rövidtávon akár meg is sokszorozódhat.

Összesen ötven, az e-kereskedelem, a pénzügy, mezőgazdaság, egészségügy és IT területen sikeres cég került fel a Forbes által összeállított Cloud 50 listára. A cégek közös jellemzője, hogy szolgáltatásaikat felhő alapon nyújtják, ezzel hatékonnyá téve saját működésüket és rugalmassá az ügyfélkiszolgálást.

A T-Systems támogatásával összeállított hazai Cloud 50 listán szereplő vállalatok összértéke 2021-es árbevételük alapján megközelíti a 150 milliárd forintot.

„Az összeállításnak köszönhetően jobban megismerhetjük a cloud ökoszisztéma szereplőit, és örülünk, hogy az amerikai példához hasonlóan a magyar listára is több vertikális területről érkező, start-up jelleggel működő szereplő is felfért” – emelte ki Bódi Gábor, a T-Systems Magyarország stratégiai igazgatója.

A Cloud 50-en szereplő vállalatokat a lista weboldalán kategóriák szerinti bontásában is összegezték, legtöbben az e-kereskedelmi szektorban tevékenykednek, de számos cég került fel a pénzügyi, mezőgazdasági, egészségügyi vagy nem meglepő módon az IT ágazatból.  Olyan elismert és sokak számára ismerős márkák is feltűnnek, mint például az Ingatlan.com, a ShareNow, a Greengo, vagy éppen a Prezi.

A Forbes Cloud 50 összeállításába való bekerüléshez a cégeknek egy előre megszabott szempontrendszernek kellett megfelelniük, ennek legfontosabb eleme, hogy alaptevékenységük legalább 80 százaléka felhő alapokon működik. További kritérium volt, hogy magyar magánszemély által alapított, legalább 20 százalékban magyar kézben lévő, privát – tehát nem tőzsdei – társaságok kerülhettek be, akik akár saját fejlesztésük által bővítik a felhő ökoszisztémát. A digitális csúcsteljesítményeket felvonultató Cloud 50 támogatójaként a T-Systems is úgy véli, hogy a további fejlődéshez hasonló innovatív szemléletre, megbízható technológiai partnerre és okosan épített virtuális infrastruktúrára van szükség.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 25., 11:15
A hazai ingatlanpiaci drágulás a nyaralókra is hatott, egy év alatt 11,5 százalékkal emelkedtek az átlagos hirdetési négyzetméterárak. A Balaton népszerű települései a budapesti árakkal versenyeznek – derül ki a zenga.hu ingatlankeresési és hirdetési oldal adataiból. De ilyen árak mellett nem éri meg jobban tengerparti nyaralót venni?
2025-03-25 12:10:00
A kapcsolt vállalkozások transzferárainak vizsgálata évek óta kiemelt terület, azonban a NAV az idei évtől kezdve minden eddiginél több erőforrást mozgósít ennek ellenőrzésére. Márciustól új szakértői szervezeti egységek jöttek létre a terület ellenőrzésére, sőt ezek az osztályok fogják végezni a globális minimumadóval összefüggő vizsgálatokat is, amely új elemként jelenik meg a NAV idei ellenőrzési tervében – hívta fel a figyelmet Kiss Tamás, a SALDO Zrt. Tanácsadó üzletágának vezetője.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS