Elkészült Magyarország Mesterséges Intelligencia (MI) Stratégiája, amelynek a kidolgozásában 250 szakmai szervezet vett részt – tájékoztatott Jakab Roland, a Mesterséges Intelligencia Koalíció (MIK) elnöke.
A szakember szerint kiemelt cél, hogy minél többen ismerjék meg a technológiát, és 2030-ig egymillióan találjanak maguknak magasabb hozzáadott értékű, mesterséges intelligenciát használó munkakört. A stratégia szerint a mesterséges intelligencia (MI) használata 2030-ra 15 százalékot adhat hozzá a nemzeti össztermékhez Magyarországon.
Az MI az emberi intelligencia valamely részének leképezésére alkalmas szoftver, ami képes támogatni, vagy autonóm módon ellátni észlelési, értelmezési, döntési, cselekvési folyamatokat. A technológiát kiemelt gazdasági és társadalmi figyelem övezi; leginkább az áram elterjedésének használatához lehetne hasonlítani, mert alig észrevehetően van jelen a mindennapokban, és épül be szinte minden eszközbe körülöttünk. Jakab Roland példaként említette az orvosi diagnosztikai eszközöket, az autókat és a mobiltelefonokat.
A terveik közé sorolta, hogy százezer emberrel úgynevezett alapozó kurzuson ismertetnék meg a mesterséges intelligenciát. Fontosnak nevezte tudatosítani, hogy ez a technológia az emberek munkavégzését segíti.
A stratégia itt érhető el, a portálon keresztül a technológia alkalmazhatósága mellett tájékozódni lehet a képzési lehetőségekről is – ismertette Jakab Roland, hozzátéve: a stratégiát kétévente felülvizsgálják és az adott gazdasági helyzethez igazítják majd. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.