Három magyar vállalkozás a leggyorsabban fejlődő technológiai cégek között

2020. 08. 11., 17:30

Három hazai társaság is felkerült a Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsorára. A rangsorban szereplő cégek átlagos növekedési üteme 2019-ben 1258 százalék volt, a listát a brit Revolut neobank vezeti. Hozzá csatlakozott most három magyar cég, a Dyntell Magyarország Kft., a Supercharge Kft. és a MiniCRM Zrt.

Az Európa, Közel-Kelet és Afrika (EMEA) vállalatait rangsoroló listát a Deloitte regionális technológiai, média és telekommunikációs (TMT) iparági csoportja állítja össze minden évben. Az idei Technology Fast 500 régiólistában 22 ország nyertes vállalatai szerepelnek, a cégek átlagos növekedési üteme 2019-ben 1258 százalék volt, ami komoly emelkedés a 2018. évi 969 százalékhoz képest.

A most publikált rangsorban a brit Revolut lett az első helyezett, bevételnövekedésének mediánja 2015 és 2018 között 39 754 százalék volt. A második helyezett szintén fintech cég és szintén brit: az OakNorth sem panaszkodhat, a maga ugyanebben az időszakban elért 30 706 százalékos növekedésével.

Az EMEA Technology Fast 500 programban szereplő több mint 20 ország közül az Egyesült Királyságból került ki a legtöbb nyertes cég, míg Hollandia van a második helyen. Őket Németország, Svédország és Belgium követi az idei listán. A rangsorolás 2020. április 30-án zárult le, a számokat a COVID-19 hatása alapján nem igazították ki, emiatt a jegyzett társaságok helyzete azóta változhatott.

A Dyntell Magyarország Kft. legmagasabbra rangsorolt magyar vállalkozásként a 42. helyezést érte el a Deloitte Technology Fast 500 rangsorában. A mesterséges intelligenciával foglalkozó debreceni székhelyű vállalat nemcsak az egyetlen hazai cég a lista felső 10 százalékában, de egyben az EMEA-régió leggyorsabban fejlődő magyar technológiai vállalata is.

A komplex vállalatirányítási és üzleti intelligencia rendszerek fejlesztésével és értékesítésével foglalkozó Dyntell árbevétele 25-szörösére emelkedett 2016 és 2019 között. A vállalat tavaly a közép-európai régió 50 leggyorsabban fejlődő tech. cégét bemutató Deloitte Technology Fast 50 rangsorában a 6. helyet szerezte meg. Árbevétele a 2018-as 714 millió forint után tavaly elérte az 1,2 milliárd forintot.

Ipar 4.0 automatizáció, komplex ügyviteli folyamatok, vezetői kontrollingrendszer és mesterséges intelligenciával támogatott adatelemzés – a Dyntell integrált döntéstámogató platformja ezeket a szolgáltatásokat kínálja elsősorban a gyártó és agrárvállalkozásoknak, valamint a nagykereskedelmi cégeknek.

„Az ügyfélre szabott, MI-alapú professzionális adatelemzés előnyeit a cégvezetők gyorsan felismerték, az adatvezérelt cégvezetési módszerek ugyanis szinte azonnal kézzelfogható eredményeket hoznak a vállalat termelékenységi és eredményességi mutatóiban. Jelenleg már több száz ügyfelünk van itthon, Romániában és az Egyesült Államokban. A dinamikus piacbővítéssel azt a célt tűztük magunk elé, hogy globális szoftverszállítóvá válva, egy évtizeden belül ügyfeleink minden szükséges üzleti szoftvertámogatást tőlünk szerezzenek be” – hangsúlyozta Salga Péter, a Dyntell ügyvezető igazgatója.

Az idei 274. helyet megszerző Supercharge Kft. 485 százalékos növekedéssel büszkélkedhet. A céget 2010-ben alapították és Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával. Olyan nagyvállalati ügyfeleknek fejlesztenek – elsősorban mobilra szánt megoldásokat, mint az OTP, a Santander Bank, a Deutsche Telekom, vagy a Magyarországon a NetPincér.hu márkával jelen lévő Delivery Hero.

Az idei lista 429. helyén álló MiniCRM Zrt. 226 százalékos növekedést ért el. A társaság jogelődjét 2009-ben alapították, terméke az ügyfélkapcsolatokat támogató automatizáló üzleti alkalmazás, kisvállalkozások számára készült felhőalapú rendszer, amely segít átláthatóvá tenni a folyamatokat, megkönnyíti a delegálást és hasznos riportokat ad a vezetők kezébe. A társaság már több országban, így Romániában és Horvátországban is jelen van.

„Az idei Fast 500 listát példátlan növekedést mutató szervezetek vezetik, jól tükrözve a folyamatos technológiai fejlődést. Emellett fontos látni azt is, hogy a jelenlegi környezet sok társaság számára igen összetett, különösen pedig a jövőbeli stratégia kialakításáért felelős vezetőként tele van kihívásokkal. Gratulálunk a listára felkerülő magyar cégeknek, akik ilyen kompetitív nemzetközi mezőnyben képviselik hazánkat!” – mondta dr. Tancsa Zoltán, a Deloitte adóosztályának partnere és a Deloitte Fast 50 program magyarországi vezetője.

A nyertesek teljes listája megtalálható a www.deloitte.com/fast500emea oldalon.

A Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsor

A Deloitte Technology Fast 500 EMEA programja objektív, technológiai ökoszisztémára összpontosító iparági rangsor. Azok a technológiai vállalatok kapnak a listán helyet, melyek az elmúlt négy évben Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA) a leggyorsabb bevétel-növekedést érték el.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 04. 16., 09:10
Kötelezővé teheti a munkáltató a túlórát? Van beleszólása a munkavállalónak a kötelező túlóra elrendelésébe? Megtagadhatja a munkavállaló a túlórázást vagy minden esetben köteles eleget tenni a munkáltató ilyen irányú utasításának? A kérdésekre dr. Kocsis Gergely ügyvéd válaszol.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!
A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS