Három magyar vállalkozás a leggyorsabban fejlődő technológiai cégek között

2020. 08. 11., 17:30

Három hazai társaság is felkerült a Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsorára. A rangsorban szereplő cégek átlagos növekedési üteme 2019-ben 1258 százalék volt, a listát a brit Revolut neobank vezeti. Hozzá csatlakozott most három magyar cég, a Dyntell Magyarország Kft., a Supercharge Kft. és a MiniCRM Zrt.

Az Európa, Közel-Kelet és Afrika (EMEA) vállalatait rangsoroló listát a Deloitte regionális technológiai, média és telekommunikációs (TMT) iparági csoportja állítja össze minden évben. Az idei Technology Fast 500 régiólistában 22 ország nyertes vállalatai szerepelnek, a cégek átlagos növekedési üteme 2019-ben 1258 százalék volt, ami komoly emelkedés a 2018. évi 969 százalékhoz képest.

A most publikált rangsorban a brit Revolut lett az első helyezett, bevételnövekedésének mediánja 2015 és 2018 között 39 754 százalék volt. A második helyezett szintén fintech cég és szintén brit: az OakNorth sem panaszkodhat, a maga ugyanebben az időszakban elért 30 706 százalékos növekedésével.

Az EMEA Technology Fast 500 programban szereplő több mint 20 ország közül az Egyesült Királyságból került ki a legtöbb nyertes cég, míg Hollandia van a második helyen. Őket Németország, Svédország és Belgium követi az idei listán. A rangsorolás 2020. április 30-án zárult le, a számokat a COVID-19 hatása alapján nem igazították ki, emiatt a jegyzett társaságok helyzete azóta változhatott.

A Dyntell Magyarország Kft. legmagasabbra rangsorolt magyar vállalkozásként a 42. helyezést érte el a Deloitte Technology Fast 500 rangsorában. A mesterséges intelligenciával foglalkozó debreceni székhelyű vállalat nemcsak az egyetlen hazai cég a lista felső 10 százalékában, de egyben az EMEA-régió leggyorsabban fejlődő magyar technológiai vállalata is.

A komplex vállalatirányítási és üzleti intelligencia rendszerek fejlesztésével és értékesítésével foglalkozó Dyntell árbevétele 25-szörösére emelkedett 2016 és 2019 között. A vállalat tavaly a közép-európai régió 50 leggyorsabban fejlődő tech. cégét bemutató Deloitte Technology Fast 50 rangsorában a 6. helyet szerezte meg. Árbevétele a 2018-as 714 millió forint után tavaly elérte az 1,2 milliárd forintot.

Ipar 4.0 automatizáció, komplex ügyviteli folyamatok, vezetői kontrollingrendszer és mesterséges intelligenciával támogatott adatelemzés – a Dyntell integrált döntéstámogató platformja ezeket a szolgáltatásokat kínálja elsősorban a gyártó és agrárvállalkozásoknak, valamint a nagykereskedelmi cégeknek.

„Az ügyfélre szabott, MI-alapú professzionális adatelemzés előnyeit a cégvezetők gyorsan felismerték, az adatvezérelt cégvezetési módszerek ugyanis szinte azonnal kézzelfogható eredményeket hoznak a vállalat termelékenységi és eredményességi mutatóiban. Jelenleg már több száz ügyfelünk van itthon, Romániában és az Egyesült Államokban. A dinamikus piacbővítéssel azt a célt tűztük magunk elé, hogy globális szoftverszállítóvá válva, egy évtizeden belül ügyfeleink minden szükséges üzleti szoftvertámogatást tőlünk szerezzenek be” – hangsúlyozta Salga Péter, a Dyntell ügyvezető igazgatója.

Az idei 274. helyet megszerző Supercharge Kft. 485 százalékos növekedéssel büszkélkedhet. A céget 2010-ben alapították és Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával. Olyan nagyvállalati ügyfeleknek fejlesztenek – elsősorban mobilra szánt megoldásokat, mint az OTP, a Santander Bank, a Deutsche Telekom, vagy a Magyarországon a NetPincér.hu márkával jelen lévő Delivery Hero.

Az idei lista 429. helyén álló MiniCRM Zrt. 226 százalékos növekedést ért el. A társaság jogelődjét 2009-ben alapították, terméke az ügyfélkapcsolatokat támogató automatizáló üzleti alkalmazás, kisvállalkozások számára készült felhőalapú rendszer, amely segít átláthatóvá tenni a folyamatokat, megkönnyíti a delegálást és hasznos riportokat ad a vezetők kezébe. A társaság már több országban, így Romániában és Horvátországban is jelen van.

„Az idei Fast 500 listát példátlan növekedést mutató szervezetek vezetik, jól tükrözve a folyamatos technológiai fejlődést. Emellett fontos látni azt is, hogy a jelenlegi környezet sok társaság számára igen összetett, különösen pedig a jövőbeli stratégia kialakításáért felelős vezetőként tele van kihívásokkal. Gratulálunk a listára felkerülő magyar cégeknek, akik ilyen kompetitív nemzetközi mezőnyben képviselik hazánkat!” – mondta dr. Tancsa Zoltán, a Deloitte adóosztályának partnere és a Deloitte Fast 50 program magyarországi vezetője.

A nyertesek teljes listája megtalálható a www.deloitte.com/fast500emea oldalon.

A Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsor

A Deloitte Technology Fast 500 EMEA programja objektív, technológiai ökoszisztémára összpontosító iparági rangsor. Azok a technológiai vállalatok kapnak a listán helyet, melyek az elmúlt négy évben Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA) a leggyorsabb bevétel-növekedést érték el.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 18., 09:20
A banki hitelek jóváhagyása és folyósítása kritikus szerepet játszik egy vállalkozás életében, különösen akkor, amikor a gyorsaság kulcsfontosságú a piaci lehetőségek kihasználásában. Az MBH Bank legújabb vállalati hitelbírálati folyamata, az MBH Rapid jelentős változást hoz a finanszírozási piacon: lehetővé teszi a hitelösszegek akár öt munkanapon belüli folyósítását, ami értékes előnyt biztosíthat a vállalkozások számára.
2024. 12. 19., 11:45
A 8+1 pontos Demján Sándor Program keretében a korábbi 5 százalék helyett évi 3,5 százalékra csökkent a Széchenyi Kártya Program beruházási hiteleinek kamatát. Az intézkedés „felkorbácsolta a beruházási hitelek iránti keresletet” a hazai kkv-k körében – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.
2024. 12. 18., 16:30
Bár ma még nem tudni, hogy milyen forgatókönyv szerint fagy be vagy zárul le a Magyarország szomszédságában zajló háború, a közelmúlt fegyveres konfliktusaiból kiindulva a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet összegyűjtötte azokat a szuverenitási kockázatokat, amelyek a Kárpát-medencére veszélyt jelenthetnek.
2024. 12. 18., 16:30
A tizenhárom éve tartó szíriai polgárháború november 27-től újra a világsajtó központi témája lett, amikor a Jaysh al-Izzah lázadócsoport támadást indított a Bassár el-Aszad vezette szír hadsereg ellen, december 7-én a nemzetközi sajtó pedig már arról adott hírt, hogy Aszad elnök valószínűleg elmenekült az országból.
2024-12-20 18:05:00
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.
2024. 12. 04., 12:30
epizód: 2024 / 23   |   hossz: 20:22
A PwC Magyarország által, a Publicis Groupe Hungary megrendelésére készült kutatás szerint a Black Friday a korábbi 1–2 napról mára hosszabb kampányidőszakká nőtte ki magát. A vásárlók jelentős részét ennek ellenére nem befolyásolja az akciókkal teli esemény, az emberek egyre jobban hajlanak a tervezett vásárlásra, ahelyett, hogy hirtelen ingerek hatására költenének. Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere részletesen bemutatja, hogy mennyire elégedettek a vásárlók a promóciókkal, mennyire népszerűek a körükben a külföldi webshopok vagy éppen maga az online vásárlás, és hogy milyen körülmények miatt maradhatnak távol az év végi akcióktól.
A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS