A Stanford Natural Capital Project kutatói olyan szoftvert fejlesztettek ki, amely megmutatja a várostervezőknek, hol érdemes befektetni a természetbe.
Az új technológia segítségével a városok világszerte javíthatják az emberek életét, miközben dollármilliárdokat takaríthatnak meg. A Stanford Natural Capital Project által kifejlesztett ingyenes, nyílt forráskódú szoftver térképeket készít a természet és az emberi jólét közötti kapcsolatok vizualizálására – írja a Computerworld.
A várostervezők és -fejlesztők a szoftver segítségével bemutathatják, hogy a természetbe – például parkokba és mocsarakba – történő beruházások hol maximalizálhatják a lakosok számára jelentkező előnyöket, például az árvizektől való védelmet és az egészségi állapot javulását.
A lakosság 80 százaléka a legfejlettebb országokban már most is városokban él. Ahogy a globális közösség egyre városiasabbá válik, a fejlesztők és várostervezők egyre inkább érdeklődnek a zöld infrastruktúra, például a fákkal szegélyezett utak és a közösségi kertek iránt, amelyek számos előnnyel járnak az emberek számára.
„A szoftverrel három alapvető kérdésre adunk választ: a város mely részén milyen előnyöket nyújt a természet az embereknek, az egyes előnyökből mennyit nyújt, és ki részesül ezekből az előnyökből?” – mondta Perrine Hamel, a projekt vezetője.
(Fotó: Pixabay/Jason Goh)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.