A két vállalat többéves együttműködése során a mesterséges intelligencia és mélytanulás segítségével gyorsítják fel az új, még fenntarthatóbb termékek és technológiák fejlesztését.
A Syngenta növényvédő szer üzletága együttműködésbe kezd a mesterséges intelligenciával (AI) és mélytanulással foglalkozó Insilico Medicine vállalattal. Ennek célja, hogy felgyorsítsa az új, még hatékonyabb növényvédelmi megoldások fejlesztését, amelyek megvédik a haszonnövényeket a betegségektől, gyomoktól és kártevőktől, valamint egyúttal az ökoszisztémát is óvják.
A gyorsabb és hatékonyabb innovációnak köszönhetően az új megoldásokkal a Syngenta segíti a termelőket, hogy sikeresen birkózzanak meg a folyamatosan jelenlévő kihívásokkal, növeljék a termelékenységüket, és megfeleljenek az elérhető, minőségi élelmiszerek iránti globális igénynek.
„Együttműködésünk az Insilico Medicine-nel lehetővé teszi, hogy kiaknázzuk a mesterséges intelligenciában rejlő hatalmas lehetőségeket, és az innovációra fordított 2 milliárd dolláros vállalásunk részeként kifejlesszük a fenntartható növényvédelmi megoldások új generációját” – fejtette ki Camilla Corsi, a Syngenta növényvédelmi kutatási vezetője.
„Ezzel hozzájárulunk a mezőgazdaság átalakulásához, hiszen a termelőknek világszerte biztosítani tudjuk a szükséges eszközöket ahhoz, hogy egészséges, tápláló, elérhető élelmiszert termeljenek fenntartható és hatékony módon, a lehető legkisebb környezeti hatás mellett.”
Az Insilico Medicine sokévnyi tapasztalattal rendelkezik és jelentős eredményeket ért el a gyógyszeripari kutatásokban, a mesterséges intelligenciát és mélytanulást segítségül hívva az új hatóanyagok tervezéséhez, szintetizálásához és validálásához. Ennek a módszernek a segítségével jó eséllyel a haszonnövényeket a vetéstől az aratásig megóvó, új növényvédelmi megoldások fejlesztésének folyamata is átalakítható.
A Syngentával szoros együttműködésben az Insilico Medicine mesterséges intelligencia vezérelte kismolekulák generatív kémiai technológiája3 nemcsak az aktív hatóanyagokhoz szükséges molekulák gyorsabb felfedezésében, hanem a még fenntarthatóbb és környezetbarátabb molekulák megtervezésében is segít majd.
„Örülünk, hogy együttműködhetünk egy olyan vállalattal, amely elkötelezett a termelőket segítő, biztonságos és fenntartható megoldások fejlesztése iránt” – mondta Alex Zhavoronkov, PhD, az Insilico Medicine alapítója és vezérigazgatója.
„A mesterséges intelligenciánkat arra terveztük az alapoktól kezdve egészen a bonyolult kémiai műveletek elvégzéséig, hogy védje az emberi egészséget, miközben biztosítja a rövid- és hosszútávú biztonságot is. Ez a szakértelem kiemelkedően értékes a növényvédelemben is, különösen azon vállalatok számára, amelyek legfontosabb prioritása a termékbiztonság. A Syngenta innovatív szemléletű vállalat. Rengeteg briliáns tudóssal közösen azon fogunk dolgozni, hogy a mesterséges intelligenciát a mezőgazdaság szolgálatába állítsuk.”
„Az innovációk terén kivívott vezető szerepünk alapja az együttműködés, és hogy képesek vagyunk megérteni, milyen kihívásokkal néznek szembe a termelők” – hangsúlyozta Camilla Corsi.
„Az Insilico Medicine-nel való együttműködésünk a képességeinkkel, a tudásunkkal és a rendelkezésünkre álló technológiákkal ötvözve hozzásegít minket, hogy még rövidebb idő alatt tegyük elérhetővé a termelők számára az új és még hatékonyabb növényvédelmi megoldásokat.”
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.