A mesterséges intelligencia segítségével nyit új fejezetet a Syngenta és az Insilico Medicine

2021. 02. 05., 15:15

A két vállalat többéves együttműködése során a mesterséges intelligencia és mélytanulás segítségével gyorsítják fel az új, még fenntarthatóbb termékek és technológiák fejlesztését.

A Syngenta növényvédő szer üzletága együttműködésbe kezd a mesterséges intelligenciával (AI) és mélytanulással foglalkozó Insilico Medicine vállalattal. Ennek célja, hogy felgyorsítsa az új, még hatékonyabb növényvédelmi megoldások fejlesztését, amelyek megvédik a haszonnövényeket a betegségektől, gyomoktól és kártevőktől, valamint egyúttal az ökoszisztémát is óvják.

A gyorsabb és hatékonyabb innovációnak köszönhetően az új megoldásokkal a Syngenta segíti a termelőket, hogy sikeresen birkózzanak meg a folyamatosan jelenlévő kihívásokkal, növeljék a termelékenységüket, és megfeleljenek az elérhető, minőségi élelmiszerek iránti globális igénynek.

„Együttműködésünk az Insilico Medicine-nel lehetővé teszi, hogy kiaknázzuk a mesterséges intelligenciában rejlő hatalmas lehetőségeket, és az innovációra fordított 2 milliárd dolláros vállalásunk részeként kifejlesszük a fenntartható növényvédelmi megoldások új generációját” – fejtette ki Camilla Corsi, a Syngenta növényvédelmi kutatási vezetője.

„Ezzel hozzájárulunk a mezőgazdaság átalakulásához, hiszen a termelőknek világszerte biztosítani tudjuk a szükséges eszközöket ahhoz, hogy egészséges, tápláló, elérhető élelmiszert termeljenek fenntartható és hatékony módon, a lehető legkisebb környezeti hatás mellett.”

Az Insilico Medicine sokévnyi tapasztalattal rendelkezik és jelentős eredményeket ért el a gyógyszeripari kutatásokban, a mesterséges intelligenciát és mélytanulást segítségül hívva az új hatóanyagok tervezéséhez, szintetizálásához és validálásához. Ennek a módszernek a segítségével jó eséllyel a haszonnövényeket a vetéstől az aratásig megóvó, új növényvédelmi megoldások fejlesztésének folyamata is átalakítható.

A Syngentával szoros együttműködésben az Insilico Medicine mesterséges intelligencia vezérelte kismolekulák generatív kémiai technológiája3 nemcsak az aktív hatóanyagokhoz szükséges molekulák gyorsabb felfedezésében, hanem a még fenntarthatóbb és környezetbarátabb molekulák megtervezésében is segít majd.

„Örülünk, hogy együttműködhetünk egy olyan vállalattal, amely elkötelezett a termelőket segítő, biztonságos és fenntartható megoldások fejlesztése iránt” – mondta Alex Zhavoronkov, PhD, az Insilico Medicine alapítója és vezérigazgatója.

„A mesterséges intelligenciánkat arra terveztük az alapoktól kezdve egészen a bonyolult kémiai műveletek elvégzéséig, hogy védje az emberi egészséget, miközben biztosítja a rövid- és hosszútávú biztonságot is. Ez a szakértelem kiemelkedően értékes a növényvédelemben is, különösen azon vállalatok számára, amelyek legfontosabb prioritása a termékbiztonság. A Syngenta innovatív szemléletű vállalat. Rengeteg briliáns tudóssal közösen azon fogunk dolgozni, hogy a mesterséges intelligenciát a mezőgazdaság szolgálatába állítsuk.”

„Az innovációk terén kivívott vezető szerepünk alapja az együttműködés, és hogy képesek vagyunk megérteni, milyen kihívásokkal néznek szembe a termelők” – hangsúlyozta Camilla Corsi.

„Az Insilico Medicine-nel való együttműködésünk a képességeinkkel, a tudásunkkal és a rendelkezésünkre álló technológiákkal ötvözve hozzásegít minket, hogy még rövidebb idő alatt tegyük elérhetővé a termelők számára az új és még hatékonyabb növényvédelmi megoldásokat.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS