Bemutatták a háztartások és felhasználók számára a jelenleg elérhetőhöz képest huszonötszörös (!) interenetes használati sebességnövekedést elérését biztosító technológiát a világ legnagyobb távközlési kiállításán. A kínai ZTE által jegyzett fejlesztés mostantól minden hazai szolgáltató rendelkezésére áll – az egyetlen kérdés csak az, hogy mikor élnek majd a bevezetés lehetőségével.
A napokban fejeződött be az idei év egyik legnagyobb technológiai kiállítása, a Mobile World Congress (MWC), ahol hagyományosan minden évben bemutatják a távközlési világ legújabb fejlesztéseit. Amíg a Covid-19 utáni időszak első igazi seregszemléjére kevés európai vagy tengerentúli szolgáltató időzített jelentős világhírt, addig a kínai gyártók és szolgáltatók számos újdonsággal is előrukkoltak. Ezek közül kiemelkedik a ZTE 50G PON prototípusa, amely 50G-ás sávszélesség biztosítására képes.
Mit tud az új technológia?
A bemutatásra került ultraszéles sávú, alacsony késleltetésű és válaszidő ingadozással rendelkező prototípus rendkívül nagy sávszélességű hozzáférést és jó minőségű interenetet biztosít az otthonok és vállalkozások számára. A forradalmian új fejlesztés innovatív módon optimalizálja a késleltetést (azt az időintervallumot, ami egy adatcsomag átviteléhez szükséges) a hálózati kapcsolaton keresztül, illetve intelligens módon, „időérzékeny ütemezési technológia” alkalmazásával ezredmásodpercről nanoszekundumos szintre csökkentette a késés ingadozását.
Miért kulcskérdés a gyors és stabil internet a hazai vállalkozások számára
Ma már cégmérettől függetlenül igaz, hogy elengedhetetlenné vált az online megoldásokat használó vállalkozások számára a stabil és gyors internet, ugyanis az üzletmenetük folytonossága (és sikeressége) múlik ezen: ma már egyetlen vállalkozás sem engedheti meg magának, hogy kiesés vagy lassulás okozzon fennakadást a napi működésben.
Minden ilyen jellegű „technikai malőr” nem csak reputációs veszteséghez, de jól érezhető bevételkieséshez „forintban és fillérben” mérhető gazdasági veszteséghez is vezet.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.