MFB Krízis Hitel: hogy senki se legyen bajban

2020. 05. 15., 21:40

1500 milliárdos vállalkozássegítő csomagot indított az MFB Csoport.

Egyetlen vállalkozást sem hagy segítség nélkül a Magyar Fejlesztési Bank és az MFB Csoport válságkezelő- és gazdaságélénkítő programja. Az MFB Krízis Hitelét már kínálják az állami pénzintézet hitelközvetítő partnerei 2,5 százalékos kamattal – azoknak a vállalkozásoknak is, amelyek egyébként nem jutnak forráshoz a bankoktól. Az állami pénzintézeti csoport teljes, hitel-, tőke és garancia megoldásokat tartalmazó programja 1500 milliárd forintos, amelyben az induló cégektől a legnagyobb vállalkozásokig minden gazdasági szereplő megtalálhatja a számára megfelelő finanszírozási formát.

Azokat a vállalkozásokat is átsegíti a nehézségeken az MFB Krízis Hitel, amelyek más forrásból nem tudják megoldani a járványhelyzet miatt kialakult likviditási problémáikat. A Magyar Fejlesztési Bank a vele szerződésben álló Pénzügyi Vállalkozásokon keresztül kínálja a kölcsönt, melyek listája már elérhető az MFB weboldalán. Az MFB Krízis Hitel fix 2,5 százalékos kamat és mindössze 0,1 százalékos (támogatott) garanciadíj mellett, önerő nélkül, vagy minimális önrész mellett vehető igénybe, 1 milliótól akár 150 millió forintos összeghatárig. A hitel tulajdonképpen bármire igényelhető, amire a jelenlegi helyzetben egy cégnek szüksége lehet: a hitelcél lehet beruházás, hitelkiváltás, forgóeszköz-hitel – beleértve a likviditás-finanszírozási, bérfizetés és munkahelymegőrzés jellegű célokat is.

Az MFB olyan mikro-, kis- és középvállalkozásokat célzott meg a Krízis Hitellel, melyek igényét a kereskedelmi bankok nem tudják kiszolgálni, vagy amelyeknek csak drágábban, magasabb kamatra adnának kölcsönt. Például mert számukra túl kicsi a hitelösszeg, vagy mert a cég – mérete, ágazata, vagy éppen a működési ideje miatt – kockázatosabbnak minősülne. Az MFB Krízis Hitel felvételét ugyanakkor minden érintett vállalkozásnak érdemes megfontolnia, hiszen a kedvező fix kamat itt üzemmérettől, és hitelösszegtől függetlenül jár.

Az MFB Csoport összehangolt munkájával közel 1500 milliárd forintot tudunk biztosítani a hazai vállalkozásoknak és vállalatoknak. Senki sem marad ki, a hitel, tőke- és garanciaeszközök együttes hatására épülő program mentőöv a bajba jutott cégeknek, ugyanakkor fontos eszköz a fejlesztések, beruházások, jelentős méretű projektek megvalósításának ösztönzésére is” – emeli ki a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, dr. Sipos-Tompa Levente.

Az MFB Csoport válságkezelő és gazdaságélénkítő programja komplex finanszírozási megoldásokat kínál a globális járványhelyzet miatti visszaesés ellensúlyozására. A program három pilléren nyugszik: támogatott hitelek mellett, garanciavállalást és célzott tőkejuttatást is kínál az állami bank leányvállalataival, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.-vel és a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-vel, valamint külső partnereivel összefogva.

Az MFB Krízis Hitel mellett elérhető például az elsősorban közép- és nagyvállalatok számára kidolgozott MFB Versenyképességi Hitel és a kisebbek számára rövidesen megjelenő KKV Technológia Hitelprogram is, utóbbi esetében a kamat nulla százalékos lesz. A krízis előtt jól működő kisebb, közepes vagy nagyvállalatok, valamint az innovatív üzleti elképzelésre épülő startupok pedig a Hiventures Zrt. által kidolgozott tőkeprogramok kínálta tőkeinjekciót is választhatják. A harmadik pillér pedig hitelgarancia vállalása, amellyel jelentősen javítható a vállalkozások hitelképessége. Ebben a konstrukcióban a magyar állam a hitel tőketartozásának akár 90 százalékára is tud kezességet nyújtani úgy, hogy az ezért fizetendő garanciavállalási díjra támogatás jár. A Krízis Garanciaprogramot a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. nyújtja a vállalkozások számára.

Az MFB válságkezelő- és gazdaságélénkítő termékei már igényelhetők a Magyar Fejlesztési Banknál és a programjaiban részt vevő pénzintézeteknél, a részletekről a www.mfb.hu oldalon érdemes tájékozódni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS