Megújult az Erste mobiltárcája

2018. 11. 08., 13:32

A Cellum közreműködésével vadonatúj külsőt és új funkciókat kapott az Erste MobilePay.

Kezelhetőség és forma szempontjából is lényegesen megújult az Erste MobilePay, az új felület egyszerűbbé, kényelmesebbé és gyorsabbá teszi a használatát. Emellett az alkalmazás tudásában is bővült, még több dologra lehet használni: többek között hűségkártyákat is lehet már benne tárolni.

A hazai bankok közül az Erste Bank vezetett be elsőként sajátmárkás mobiltárcát, amelyhez a mobilfizetési veterán Cellum technológiáját választotta. A 2014 elején elindult szolgáltatás számos innovatív fizetési funkciót nyújtott, a kártyafeltöltéstől kezdve a csekkbefizetésen át a GPS-alapú parkolásig, ráadásul Magyarországon elsőként kínált a felhasználói számára bankkártyáról bankkártyára történő pénzküldési lehetőséget. Az évek során további fejlesztésekkel bővült az alkalmazás, így például tavaly óta már az ujjlenyomatos azonosítást is támogatja.

Az Erste MobilePay friss verziója egy modernebb, letisztultabb felhasználói felületettel mutatkozott most be, ami összhangban áll a bank digitális arculatával, valamint a Cellummal közösen kialakítva új funkciókkal gazdagodott az alkalmazás.

A felhasználók mostantól tárolhatják benne a hűségkártyáikat, így azokat többé nem kell magukkal vinniük a vásárláshoz. Emellett pénzügyi (PFM) funkcióval is bővül az app: adatvizualizációval segít nyomon követni a költéseinket, így tudatosabban bánhatunk a pénzünkkel. Ráadásul a már megszokott funkciók használata is jelentősen egyszerűsödik.

A megújult Erste MobilePay november 5-től érhető el Android és iOS rendszerű okostelefonokra. A teljes megújulás miatt az alkalmazást újra kell telepíteni, azonban a regisztrációs folyamat a korábbinál egyszerűbb és gyorsabb. A jelenlegi felhasználók még egy hónapig használhatják a régi verziót, azonban új kártyákat már nem regisztrálhatnak benne. Az új verzió letölthető az alkalmazás honlapján keresztül.

„Egy olyan iparágban, ahol az innováció gyakran öncélú, a Cellum büszke arra, hogy mindig is valós problémákra kínált megoldásokat. Több mint 10 éve bevezettük a mobilparkolást, így nem kell már aprópénzzel bajlódnunk a parkolóautomatáknál, a mobil matricavásárlással nem jelent gondot, ha indulás előtt elfelejtettünk autópálya-matricát venni, a csekkbefizetésnek köszönhetően pedig nem kell sorban állni a postán. Most az Erste MobilePay új verziójával többé nem kell aggódnunk az otthon felejtett pontgyűjtő kártyák miatt, a költéskövető funkció pedig sok felhasználónak segít majd hatékonyabban gazdálkodni” – mondta Kóka János, a Cellum Global Zrt. vezérigazgatója.

„Az Erste Bank folyamatosan korszerűsíti digitális alkalmazásait a változó ügyféligényekhez. A bank ügyfeleinek ma már 40 százaléka használja nap mint nap a digitális csatornákat, és folyamatosan növekszik azok száma, akik mobiltelefonos applikációk segítségével intézik pénzügyeiket. Az Erste MobilBankot már több mint százezer ügyfél használja okostelefonján, és a megújulás után a MobilePay alkalmazás esetén is gyors bővülésre számítunk. Az újratervezett felhasználói élmény lényegesen egyszerűbb kezelhetőséget jelent az új MobilePay-ben, az újfajta funkciókkal pedig az alkalmazás még vonzóbbá vált” – hangsúlyozta Harmati László, az Erste Bank vezérigazgató-helyettese.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS