A Pannónia Női Borrend idén is meghirdeti „Pannónia Aranygyűrű” pályázatát, amelyre 35 évnél fiatalabb borászok jelentkezhetnek.
Egy 14 karátos arany pecsétgyűrű és egy vándorserleg lesz a jutalma a Pannónia Női Borrend által meghirdetett pályázat nyertesének.
A pályázati feltételek között szerepel, hogy a fiatal borász rendelkezzen minimum borász technikusi középfokú szakirányú végzettséggel, illetve legyen 2 éves, borászatban eltöltött szakmai gyakorlattal.
Pályázni olyan borral lehet, amely palackozott és NÉBIH által kiadott forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik, s minimum 300 palack készült belőle.
Az ifjú borásznak egy videóanyagot is el kell készítenie, amelyben bemutatja közép- és hosszútávú céljait, valamint népszerűsíti a tudatos borfogyasztást. A videót a YouTube portálra is fel kell tölteni.
A pályázó által készített két palack bort 2018. december 3. és 7. között lehet leadni.
Neves szakértőkből áll a zsűri, amelynek tagja Borbás Mária, Csizmadia András, Gál Tibor, Káli Ildikó, Kállay Miklós, Keményné Koncz Ildikó, Kozma Kálmán, Mészáros Gabriella, Sebestyén Márta, Szepsy István és Zilai Zoltán.
Az eredményhirdetést és a díjátadást 2019 márciusában tartják.
A program felelőse 2018-ban Gere Andrea, borász, a Gere Pincészet társtulajdonosa. „A borrend és az alapítvány is kiemelten fontosnak tartja, hogy felkaroljuk a pályájuk elején járó fiatal borászokat, és ezen elismerés által egyre többen megismerjék a nevüket. Úgy tapasztaljuk, hogy ennek a jeles kezdeményezésnek máris hagyománya és jó híre van a szakmám belül, elismerik a nyerteseket. Ezáltal pedig motiválni tudjuk a jelölteket is, hogy bátran nyissanak az ilyen lehetőségek és a szakmai kapcsolatok irányába” – mondta Gere Andrea.
A pályázat legutóbbi nyertese ifj. Heimann Zoltán, aki külföldi tanulmányútja óta a családi birtokon dolgozik. A kadarkájával diadalmaskodó szekszárdi borász elmondása szerint a pályázat megnyerése nagyon sokat jelentett nem csak neki, de a családjának is. „Új lehetőségeket és értékes előnyöket is köszönhetek az elért eredménynek, amiből természetesen a családi birtok is profitált.”
A részletes pályázati felhívást ITT olvashatja.
Az Üzletem sok szerencsét és szép borokat kíván!
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.