A magyar bort többé nem lehet a „kelet európai” kategóriába sorolni, büszkén megállhat a saját lábán – írja John Clarke az Independentben.
A kóstolási jegyzeteket egy kis történelmi kitekintéssel vezeti be, ír a rendszerváltás utáni állapotokról, a tokaji aszús múltjáról, a száraz furmint-bummról, amely mellett a hárslevelűt, a juhfarkot és a cserszegi fűszerest emeli ki – írja a Gusto.
John Clarke elismerően nyilatkozik arról is, hogy nemzetközi fajtákban is jók vagyunk, remek szürkebarátok és rizlingek születnek.
Magyarországot vörösborban egyértelműen a bikavérrel azonosítja.
Élményei annyira pozitívak, hogy kijelenti, vegyük tudomásul, Magyarország Európa egyik legtermékenyebb és legígéretesebb borvidékévé válhat.
Cikkét a kóstolási jegyzetek előtt azzal zárja, hogy az olvasó bízhat az újság független véleményében. Bizonyos kereskedőktől ugyan jutalékot kaphatnak, de ez soha nem befolyásolhatja a szakértők által kialakított teszteredményeket. Ez a bevétel hozzájárul az újságírás finanszírozásához.
Aztán következik a top10 kóstolási jegyzetekkel, ami érdekes módon valójában top12:
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.