Mivel a Brexit után nem igényeltek tartósan letelepedett státuszt az Egyesült Királyságban, 2,6 millió uniós állampolgárt utasíthatnak ki.
Azok az uniós állampolgárok, akik csak előzetes letelepedési engedélyt igényeltek, és öt éven belül nem folyamodnak tartós letelepedési engedélyért, automatikusan elveszítik a jogot, hogy az Egyesült Királyságban éljenek. Így viszont illegális bevándorlónak minősülnek, akikre azonnali kitoloncolás vár(hat) – írja az Euronews.
Nagy-Britannia 2020. január 31-én lépett ki az Európai Unióból, de azok az uniós állampolgárok, akik 2020 végéig, a brit EU-tagság megszűnése utáni 11 hónapos átmeneti időszak lejártáig törvényesen és életvitelszerűen letelepedtek az országban, továbbra is maradhatnak. Ehhez azonban meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért kell folyamodniuk.
Eddig majdnem 7 millió uniós állampolgár adta be jelentkezését a letelepedési státuszért és csaknem 50 százalékuk meg is kapta azt. A regisztráltak több mint 40 százaléka viszont csak előzetes letelepedési státuszt kapott.
A belügyi tárca statisztikája szerint 2020. június 30-ig 155 490 magyar állampolgár folyamodott tartós letelepedési engedélyért az Egyesült Királyságban.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.