Itt találod az összes cikket a „Rippel Géza” témában!
Az infláció elmúlt 13 hónapban tapasztalt erőteljes lassulását a fegyelmezett monetáris politika, a kormányzat versenyt erősítő lépései, a visszafogott kereslet, a bázishatások és a korábbinál érdemben alacsonyabb külső költségkörnyezet együttes hatása okozza – olvasható az MNB elemzésében.
A statisztikai hivatal által közzétett adatokat – amelyek szerint az éves infláció 2023 júliusában 17,6 százalékra csökkent – a jegybank részéről Rippel Géza elemezte.
A márciusi adatokat Rippel Géza, az MNB szakértője tekintette át.
A januári 25,7 százalékot követően februárban éves összevetésben 25,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak. Az adatokat Rippel Géza, az MNB szakértője vette sorra.
Az MNB „aktuális havi értékelését” Rippel Géza készítette el.
A statisztikai hivatal adatait Rippel Géza, az MNB szakértője elemezte.
2022 októberében az éves összevetésben számított infláció 21,1 százalék volt. A statisztikai hivatal adatait Rippel Géza, az MNB szakértője tekintette át.
2022 szeptemberében az éves összevetésben számított infláció 20,1 százalék volt. A statisztikai hivatal adatait Rippel Géza, az MNB szakértője tekintette át.
Az infláció a júliusi 13,7 százalék után augusztusban 15,6 százalék volt, a növekedést főként az élelmiszerek árindexének emelkedése magyarázza – írja elemzésében az MNB szakértője.
Az infláció 2,0 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest, amit főként az élelmiszerek, az iparcikkek és az alkohol-, dohánytermékek árindexének emelkedése magyaráz – írja Rippel Géza, az MNB szakértője.
A májusi inflációs mutatókat Rippel Géza, az MNB szakértője vette sorra.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.