Itt találod az összes cikket a „Horizont Európa” témában!
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felhívást tett közzé a Horizont Európa K+I keretprogram partnerkereső rendezvényein való részvétel támogatására.
Az Egyesült Királyság 2024. január 1-jétől a Horizont Európa társult országává válik.
Tíz európai város kapott uniós küldetési címkét a 2030-ig tartó időszakra szóló klímasemlegességi tervéért.
Az Európai Bizottság elfogadta a Horizont Európa 2023–2024. évi fő munkaprogramját, amely mintegy 13,5 milliárd euróval támogatja az európai kutatókat és innovátorokat abban, hogy áttörést jelentő megoldásokat találjanak a környezeti, energetikai, digitális és geopolitikai kihívásokra.
„Az EIC támogatások, tőkebefektetések és innovációs ökoszisztéma-szolgáltatások egyedülálló kombinációjával támogatja a magas kockázatú, mélytechnológiás induló vállalkozásokat.”
A finanszírozás egy része az innovatív megoldások más európai városokba történő átültetésének támogatására szolgál majd.
A pályázás két lépcsős, az előpályázat (első kör) beadási határideje várhatóan november 21. lesz.
Budapest, Miskolc és Pécs is bekerült abba az Európai Bizottság által kiválasztott 100 európai városba, amelyek a Horizont Európa Városi Misszió keretén belül, a NetZeroCities platform szakmai támogatásával valósíthatják meg 2030-ig a klímasemlegességi célkitűzéseiket.
A mesterképzésben résztvevő hallgatók mint „fiatal megfigyelők” tapasztalatot szerezhetnek arról, hogy miként zajlik a nyertes Horizont Európa pályázatok kiválasztása.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal online információs rendezvényt szervez 2022. február 28-án a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram 2022. áprilisi határidejű, energetikai pályázati lehetőségeivel kapcsolatban.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal új pályázói portált hozott létre a 95,5 milliárd euró keretösszegű Horizont Európa programban való magyar részvétel elősegítésére.
A támogatásban részesülő vállalkozásokat a Horizont Európa keretében bevezetett új, kétlépcsős eljárás alapján választották ki.
Az Európai Bizottság elfogadta a Horizont Európa első stratégiai tervét.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.