Online rendezvény a Horizont Európa energetikai pályázati lehetőségeiről

2022. 02. 24., 10:38

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) online információs rendezvényt szervez 2022. február 28-án a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram 2022. áprilisi határidejű, energetikai pályázati lehetőségeivel kapcsolatban.

A „Klíma, Energia és Mobilitás” klaszter egyik kiemelt területe a fenntartható, biztonságos és versenyképes energiaellátás (3-as desztináció). Ebben a témában jelenleg 15 olyan nyitott pályázati lehetőség van, amelynek a beadási határideje 2022. április 26. Ezen a webinárumon tehát elsősorban ezeket a felhívásokat ismertetjük.

A tematikát tekintve a kiírások széles skálán mozognak: különböző megújuló energia megoldásoktól kezdve (bioüzemanyag, PV, geotermikus energia, szélenergia), az energiarendszereken át egészen a szén-dioxid-leválasztás és -tárolási technológiáig várják a projektötleteket. Várhatóan 34 nemzetközi projektet fognak díjazni több mint 380 millió eurós támogatással.

A rendezvény részeként további, a témához kapcsolódó pályázati konstrukciók is bemutatásra kerülnek: a Marie Skłodowska-Curie Akciók releváns lehetőségeiről, az Európai Innovációs és Technológiai Intézetről és az Eureka 2022-es fenntarthatósági klaszterközi pályázatáról is hallhatnak az érdeklődők.

Program:

  • 9:50–10:00 Zoom platformra történő bejelentkezés
  • 10:00–10:10 Bevezető gondolatok, a Horizont Európa 5. Klaszter rövid bemutatása – Küttel Orsolya, Energetikai NCP, NKFIH
  • 10:10–11:40 Fenntartható, biztonságos és versenyképes energiaellátás – 2022. áprilisi pályázatok – Küttel Orsolya, Energetikai NCP, NKFIH
  • 11:40–11:50 Q&A
  • 11:50–12:00 Marie Skłodowska-Curie Akció – Jeney Nóra, MSCA NCP, NKFIH
  • 12:00–12:10 Európai Innovációs és Technológiai Intézet – Jeney Nóra, EIT NCP, NKFIH
  • 12:10 – 12:20 Eureka fenntarthatósági klaszterközi pályázati felhívás – Mészáros Gergely, Eureka Nemzeti Projekt Koordinátor (NPC), NKFIH
  • 12:00–12:30 Q&A

További részletek és regisztráció.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-10 10:20:02
Szinte minden cégnek van már valamilyen biztosítása. Leginkább kötelező és casco, de a vállalkozói vagyon- és felelősségbiztosítás is népszerű, miközben a kibertámadások ellen csak 100-ból 2 cég védekezik – derül ki a K&H kkv bizalmi index legutóbbi eredményeiből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS