Itt találod az összes cikket a „gázár” témában!
Az önkormányzati szövetségek javaslatára a jövőben a helyhatóságok cégeinek is csak a korábban lekötött földgáz-mennyiség 60 százalékát kell kötelezően átvenniük. Ezzel egységesen 40 százalékra nő a szerződéseikben legfeljebb 25 százalékos szinten rögzített alsó toleranciasáv.
A háztartások több mint 23, a gazdasági szereplők pedig közel 25 százalékkal csökkentették földgáz-felhasználásukat 2022 utolsó hónapjában 2021 azonos időszakához képest.
Szerda éjszakai rendeleteiben a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke kihirdette a 2023. január 1-től érvényes piaci áram- és gázárakat a lakossági fogyasztók számára.
Azokra a többlakásos, de egy mérőórás ingatlanokra is többszörös kedvezményes árú gázmennyiséget ad egy új rendelet, amelyek nem társasházakban vagy lakásszövetkezetekben vannak.
Az orosz-ukrán konfliktus, valamint a háború következményeként hozott szankciós intézkedések hatására kiugró márciusi árak után áprilisban alacsonyabb áringadozások mellett 100 euró/megawattóra közelében stabilizálódtak az árak a másnapi földgáz piacokon.
Alacsony jövedelmű lakosok milliói kerülhetnek nehéz helyzetbe Romániában az energiahordozók drasztikus drágulása miatt.
Egy százalékkal drágulhat Romániában a földgáz ára azt követően, hogy ingyenessé vált a lakosság csatlakoztatása a földgázhálózatra.
Miközben a román kormány és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) arra buzdítja a lakosságot, hogy ne maradjanak passzívak, válasszák ki a számukra legmegfelelőbb árajánlatot és gázszolgáltatót, a fogyasztók több mint fele nem is hallott erről.
A villamos energia végső ára a háztartások számára 2019. január 1-jétől átlagosan 5,66 százalékkal nő Szlovákiában.
Kiemelkedő magyar teljesítményeket díjaztak.
A paksi bővítésben felpörögtek az építési munkálatok, a következő fontos lépés az első beton, amely legkésőbb 2025. január-februárig várható – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.