ESET

Itt találod az összes cikket a „ESET” témában!

Egyre „intelligensebbek” a kiberbűnözők a szálláshelykereső oldalakon is

Egyre „intelligensebbek” a kiberbűnözők a szálláshelykereső oldalakon is

A mesterséges intelligenciával a szálláshelykereső oldalakon is visszaélnek a csalók, az ESET elemzése szerint egyre meggyőzőbbek és hatékonyabbak a módszereik.
2022. 03. 16., 13:57
Bárkit megtalálhatnak az adathalászok, de védekezhetünk ellenük

Mindenki a csalók céltáblájára kerülhet, ha van bankszámlája, neten vagy okostelefonon bankol, így akár a gyerekek is támadás áldozatai lehetnek. Ezért fontos, hogy a fiatalok idejekorán megtanulják, miről is van szó – közölte a K&H.

2022. 03. 04., 20:03
Ukrajnai háború – Válsághelyzet az online térben is

Az orosz-ukrán háború alakulását követve láthatjuk, mennyire fontos szerepet játszik a kibertér a krízishelyzet alakulásában. Az etikus hackerek segítő szándéka mellett egyre több pénzsóvár csaló próbálja hamis adományozási felhívással kihasználni a válságos időszakot.

2022. 01. 20., 20:26
Öt figyelmeztető jel, hogy személyazonosság-lopás áldozataivá váltunk

Lassan már észre sem vesszük, hogy milyen sok időt töltünk a digitális térben. A legújabb előrejelzések szerint 2022 végére a felhasználók átlagosan 8 óránál többet ülhetnek képernyő előtt. Egyre több adatot fogunk online kezelni, ami növeli az adathalász támadások kockázatát.

2021. 12. 09., 18:17
Ünnepi kisokos a biztonságos online vásárláshoz

A legtöbben valószínűleg még keressük a tökéletes karácsonyi ajánlatokat, a vírushelyzet fokozódása miatt pedig egyre nagyobb arányban döntünk az online vásárlás mellett. Érdemes azonban szem előtt tartani, hogy a webes vásárlás is tartogat veszélyeket.

2021. 09. 07., 13:30
Ilyen veszélyeket rejthet a beépített kamera

Laptopok, okostelefonok és táblagépek – az okoseszközök többségének már van beépített kamerája. Az ESET bizonyos kockázatokra hívja fel a figyelmet.

2021. 05. 06., 12:15
A jó, a rossz és a biztonságos. Önnek milyen a jelszava?

Ma van a Jelszó Világnapja, amelyet 2013 óta minden esztendő május első csütörtökén tartanak világszerte. Célja, hogy felhívja a figyelmet a tudatos jelszóhasználat fontosságára, ugyanis az évek során végzett kutatásokból kiderül, hogy a felhasználók még mindig nem fordítanak kellő figyelmet erre a témára.

2021. 04. 15., 10:00
Hét biztonsági tipp a mobilunk és az adataink védelméhez

Az elmúlt napokban komoly zűrzavart, több esetben anyagi kárt is okoztak a tömegesen kiküldött, csomag érkezéséről szóló csaló SMS-ek. Az incidens ráirányította a figyelmet arra, hogy az okostelefonok esetében is kulcsfontosságú, hogy gondoskodjunk a megfelelő védelemről épp úgy, mint a Windows és más rendszereken.

2020. 12. 25., 14:45
ESET: 2021-ben tovább nő a zsarolóvírusok száma az elemzése szerint

Jövőre is egyre több zsarolóprogrammal és fájl nélküli kártevővel kell majd szembenéznie a cégeknek és az egyéni felhasználóknak, de az okoseszközök fejlődésével a biztonsági kockázatok a magánéletünk egyre intimebb területein is jelen lesznek – olvasható az ESET a biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat fejlesztő vállalat 2021-es kiberbiztonsági trendekről szóló jelentéséből.

2020. 10. 11., 17:00
Nyolc tipp a zökkenőmentes online vásárláshoz

Egy hazai felmérés szerint a válaszadók fele már most többet költ divatcikkekre az interneten, mint a hagyományos üzletekben – ez a jelenlegi helyzetben biztonságosabb opciónak tűnik, azonban ennek a vásárlási módnak is megvannak a maga kockázatai.

2020. 09. 30., 18:15
Ki vigyáz az adatainkra, ha mi nem?

Mindannyiunknak vannak online titkai, amelyeket nem szívesen osztunk meg másokkal. Az online térben is legyünk biztonságtudatosak és vigyázzunk a személyes adatainkra!

2020. 06. 20., 16:45
Mennyire biztonságosak az okoseszközök?

Az IoT eszközök, például az okosórák által biztosított kényelemért sokszor hajlamosak vagyunk feláldozni a biztonságunkat és érzékeny adatainkat is.

2020. 03. 05., 19:00
Hogyan adhatunk túl régi készülékeinken biztonságosan?

Évente több mint 4 ezer Eiffel-toronynyi elektronikai hulladék keletkezik világszerte. Ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mit teszünk, ha új laptophoz, okostelefonhoz vagy táblagéphez jutunk. És nagyon nem mindegy, hogy mit teszünk a régi készülékeinkkel.

2019. 10. 30., 14:00
Jó és rossz hírek a mobilbiztonság idei helyzetéről

Nőtt az iOS operációs rendszerben észlelt sebezhetőségek és a platformot támadó rosszindulatú programok száma – állapítja meg elemzésében az ESET azzal kapcsolatban, hogyan alakult a mobilbiztonsági helyzet 2019 első félévében.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS