ESET

Itt találod az összes cikket a „ESET” témában!

Így lehet lebuktatni a virtuális „emberrablókat”

Így lehet lebuktatni a virtuális „emberrablókat”

Az információk forrása szinte mindig a közösségi média, ezért nagyon fontos, hogy milyen nyilvánosan elérhető adatot osztanak meg magukról az internetezők.
2022. 03. 16., 13:57
Bárkit megtalálhatnak az adathalászok, de védekezhetünk ellenük

Mindenki a csalók céltáblájára kerülhet, ha van bankszámlája, neten vagy okostelefonon bankol, így akár a gyerekek is támadás áldozatai lehetnek. Ezért fontos, hogy a fiatalok idejekorán megtanulják, miről is van szó – közölte a K&H.

2022. 03. 04., 20:03
Ukrajnai háború – Válsághelyzet az online térben is

Az orosz-ukrán háború alakulását követve láthatjuk, mennyire fontos szerepet játszik a kibertér a krízishelyzet alakulásában. Az etikus hackerek segítő szándéka mellett egyre több pénzsóvár csaló próbálja hamis adományozási felhívással kihasználni a válságos időszakot.

2022. 01. 20., 20:26
Öt figyelmeztető jel, hogy személyazonosság-lopás áldozataivá váltunk

Lassan már észre sem vesszük, hogy milyen sok időt töltünk a digitális térben. A legújabb előrejelzések szerint 2022 végére a felhasználók átlagosan 8 óránál többet ülhetnek képernyő előtt. Egyre több adatot fogunk online kezelni, ami növeli az adathalász támadások kockázatát.

2021. 12. 09., 18:17
Ünnepi kisokos a biztonságos online vásárláshoz

A legtöbben valószínűleg még keressük a tökéletes karácsonyi ajánlatokat, a vírushelyzet fokozódása miatt pedig egyre nagyobb arányban döntünk az online vásárlás mellett. Érdemes azonban szem előtt tartani, hogy a webes vásárlás is tartogat veszélyeket.

2021. 09. 07., 13:30
Ilyen veszélyeket rejthet a beépített kamera

Laptopok, okostelefonok és táblagépek – az okoseszközök többségének már van beépített kamerája. Az ESET bizonyos kockázatokra hívja fel a figyelmet.

2021. 05. 06., 12:15
A jó, a rossz és a biztonságos. Önnek milyen a jelszava?

Ma van a Jelszó Világnapja, amelyet 2013 óta minden esztendő május első csütörtökén tartanak világszerte. Célja, hogy felhívja a figyelmet a tudatos jelszóhasználat fontosságára, ugyanis az évek során végzett kutatásokból kiderül, hogy a felhasználók még mindig nem fordítanak kellő figyelmet erre a témára.

2021. 04. 15., 10:00
Hét biztonsági tipp a mobilunk és az adataink védelméhez

Az elmúlt napokban komoly zűrzavart, több esetben anyagi kárt is okoztak a tömegesen kiküldött, csomag érkezéséről szóló csaló SMS-ek. Az incidens ráirányította a figyelmet arra, hogy az okostelefonok esetében is kulcsfontosságú, hogy gondoskodjunk a megfelelő védelemről épp úgy, mint a Windows és más rendszereken.

2020. 12. 25., 14:45
ESET: 2021-ben tovább nő a zsarolóvírusok száma az elemzése szerint

Jövőre is egyre több zsarolóprogrammal és fájl nélküli kártevővel kell majd szembenéznie a cégeknek és az egyéni felhasználóknak, de az okoseszközök fejlődésével a biztonsági kockázatok a magánéletünk egyre intimebb területein is jelen lesznek – olvasható az ESET a biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat fejlesztő vállalat 2021-es kiberbiztonsági trendekről szóló jelentéséből.

2020. 10. 11., 17:00
Nyolc tipp a zökkenőmentes online vásárláshoz

Egy hazai felmérés szerint a válaszadók fele már most többet költ divatcikkekre az interneten, mint a hagyományos üzletekben – ez a jelenlegi helyzetben biztonságosabb opciónak tűnik, azonban ennek a vásárlási módnak is megvannak a maga kockázatai.

2020. 09. 30., 18:15
Ki vigyáz az adatainkra, ha mi nem?

Mindannyiunknak vannak online titkai, amelyeket nem szívesen osztunk meg másokkal. Az online térben is legyünk biztonságtudatosak és vigyázzunk a személyes adatainkra!

2020. 06. 20., 16:45
Mennyire biztonságosak az okoseszközök?

Az IoT eszközök, például az okosórák által biztosított kényelemért sokszor hajlamosak vagyunk feláldozni a biztonságunkat és érzékeny adatainkat is.

2020. 03. 05., 19:00
Hogyan adhatunk túl régi készülékeinken biztonságosan?

Évente több mint 4 ezer Eiffel-toronynyi elektronikai hulladék keletkezik világszerte. Ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mit teszünk, ha új laptophoz, okostelefonhoz vagy táblagéphez jutunk. És nagyon nem mindegy, hogy mit teszünk a régi készülékeinkkel.

2019. 10. 30., 14:00
Jó és rossz hírek a mobilbiztonság idei helyzetéről

Nőtt az iOS operációs rendszerben észlelt sebezhetőségek és a platformot támadó rosszindulatú programok száma – állapítja meg elemzésében az ESET azzal kapcsolatban, hogyan alakult a mobilbiztonsági helyzet 2019 első félévében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS